Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Powitanie wiosny w SP nr 3

Tegoroczne powitanie wiosny w Szkole Podstawowej nr 3 miało charakter sportowo - przyrodniczy. Rozpoczęliśmy ten dzień pod hasłem „Wiosnę witamy i owadom się przyglądamy” a zakończyliśmy głośnym dopingowaniem i wysokim zwycięstwem. Ale po kolei.

Już od rana uczniowie klas I-III oglądali filmy przyrodnicze o owadach, kolorowali kolorowanki, układali puzzle, wiersze, rymowanki lub piosenki. Następnie w owadzich strojach lub z transparentami stawonogów ruszyli na spacer ulicami miasta.

Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie przygotować owadzie stroje oraz plakaty, zawierające informacje na temat wyglądu, występowania, trybu życia oraz rozwoju wybranych owadów. Ponadto tworzyli wiersze i piosenki o danym gatunku owada.

21 marca w sali gimnastycznej nie oglądaliśmy koszykarzy lub siatkarzy. O godzinie 9.00 "wleciały" do niej wielokolorowe roje: czarno-żółte w poziome i pionowe paseczki, czerwono-czarne w kropeczki i paseczki, żółte, niebieskie oraz czarne. Jak można się domyślić, uczniowie wraz z wychowawcami pozamieniali się w gigantyczne owady: pszczoły miodne, biedronki siedmiokropki, modraszki aleksis, listkowce cytrynki, stonki ziemniaczane, strojnice baldaszkówki oraz muchy domowe. Każda klasa zaprezentowała swojego owada naukowo i artystycznie, pochwaliła się również w tanecznym korowodzie pomysłowymi kostiumami.
Ta niecodzienna lekcja przyrody była efektem współpracy samorządu uczniowskiego z panią Katarzyną Tyl-Hatlińską.

Gdy uczniowie po raz ostatni zaśpiewali hymn spotkania:
"Wiosno, witaj w końcu,
daj buziaka słońcu!
Daj buziaka kwiatom,
ludziom, drzewom, ptakom i owadom!",
udali się na boisko szkole, aby obejrzeć mecz piłki nożnej. Naprzeciwko siebie stanęli uczniowie klas piątych i szóstych z Trójki oraz Szkoły Podstawowej nr 25 z Kaliningradu. Mimo pełnej zaangażowania postawy przeciwników nasi piłkarze rozgromili Rosjan 8:1.
Pierwszy dzień wiosny zostawił po sobie mnóstwo miłych wrażeń.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sylwia pieczykolan
Oceń artykuł:

(0)