Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Szkolna opowieść wigilijna

Tegoroczne jasełka wystawiane w Szkole Podstawowej nr 3 skierowane były do młodego odbiorcy, dlatego też motywem przewodnim spektaklu była historia chłopca o imieniu Kacper.

Główny bohater to uczeń , który nie liczy się z uczuciami innych osób. Jest wobec nich niegrzeczny, lubi im sprawiać przykrość, na co dzień poniża kolegów oraz lekceważy dorosłych. Wszystkie jego postępki sprawiają, że na jego duszy pojawiają się kolejne czarne plamy. Dopiero spotkanie chłopca z Maryją i Jej Synem doprowadza do przemiany postaci, która od tej pory, za radą Matki Bożej, zaczyna kierować się dobrem, co świadczy o jej dojrzałości i mądrości. W wyniku tego spotkania dusza chłopca się oczyszcza, zaś relacje z najbliższymi się poprawiają.

Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy Vc. W roli głównej mogliśmy oglądać Kacpra Kmiołka, rolę Maryi odegrała Martyna Maciura. Obok nich na scenie pojawili się: Zosia Koniuszewska, Jakub Biernacki, Jakub Chudycz, Laura Gąsiorowska, Aleksandra Kruczek, Damian Rutkowski, Damian Dydziński, Adrianna Lijewska i Zuzanna Imianowska. Występ uatrakcyjnił koncert gitarowy Olafa Mikołajczyka - ucznia klasy IV a oraz śpiew szkolnego chóru. Jak co roku przedstawienie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem piosenki "Świeć gwiazdeczko", zaś w świąteczną atmosferę wprowadził nas Burmistrz Miasta Jacek Wiśniowski, wręczając nagrody osobom wyróżnionym w konkursie na najpiękniejszą bombkę, który został zorganizowany przez Urząd Miasta.

Monika Majewska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sylwia pieczykolan oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Jasełka o uczniu, który nie liczy się z uczuciami innych
Oceń artykuł:

(0)