Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Aktywność fizyczna w domu

Już od najmłodszych lat słyszymy, że sport to zdrowie. Przez cały okres edukacji towarzyszą nam zajęcia wychowania fizycznego, dzięki czemu jesteśmy niejako zmuszeni do regularnych ćwiczeń. Jednak jak utrzymać dobrą formę fizyczną nie wychodząc z domu?

Do ćwiczeń domowych potrzebujemy przede wszystkim ogromnej wewnętrznej dyscypliny i samozaparcia. Trudno zmuszać się do wysiłku, kiedy kuszą nas telewizor i lodówka. Musimy być swoimi własnymi trenerami, ustalać tempo i czas ćwiczeń. Trening w domu umożliwia nie tylko pracę nad naszym ciałem, ale też nad wewnętrzną dyscypliną i wytrwałością. Jeśli osiągniemy efekty, będziemy je zawdzięczać wyłącznie własnej woli.

Trenowanie nie musi odbywać się wyłącznie w siłowni czy fitness klubie. To że nie mamy różnego rodzaju przyrządów, hantli czy sztang, których używamy w tamtych miejscach, wcale nie powinno być usprawiedliwieniem bezczynności czy wręcz zachętą do niej. Warunki domowe są też sprzyjającym miejscem do aktywności fizycznej. Wykorzystując domowy sprzęt oraz masę własnego ciała można wykonać solidny trening.

Idealnie pasują tutaj butelki o różnej pojemności, na przykład od półlitrowych do tych pięciolitrowych. Wypełniamy je wodą, mąką bądź piaskiem. Można ćwiczyć także z torbami czy plecakami obciążonymi różnymi rzeczami. Popularne brzuszki można wykonywać, wkładając nogi pod szafy, szafki, łóżka, wersalki czy tapczany. Ciekawym rozwiązaniem może być także zwykły ręcznik. Wystarczy ustawić się w pozycji do pompek na gładkiej czy śliskiej nawierzchni, jak parkiet czy kafelki. Podkładamy go sobie pod stopy i dynamicznie przyciągamy kolana do klatki, a następnie wracamy do pozycji pompki.

Alternatywą dla ćwiczeń siłowych może okazać się domowa joga. Joga w domu będzie świetnym pomysłem dla tych, którzy chcą przywrócić ciało i umysł do równowagi. Łączy w sobie różne ćwiczenia, medytację, a także świadome odżywianie i pozytywne myśli. Wszystko czego potrzebujemy to trochę miejsca na matę i spokojna atmosfera.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: internet
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)