środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

Tropem Wilczym w Lidzbarku Warmińskim

Lidzbark Warmiński dnia 1 marca pobiegł wśród 370 miast z całej Polski, by upamiętnić oraz oddać cześć bohaterom walk o Wolność i Niepodległość w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Za nami VIII Edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Piękna trasa widokowa Bulwar nad Łyną, mnóstwo uczestników, dzieci w Biegu Wilczka i dorosłych w Biegu Głównym na 1963 m i Biegu Dodatkowym na 5 km. Podczas Biegu Pamięci na dystansie 1963 m wystartowało około 150 uczestników, w Biegu Małego Wilczka spora grupa dzieci. Kilkudziesięciu uczestników zmagało się także na dystansie 5 km.

Piękna pogoda dla biegaczy, Pan Burmistrz przeprowadził rozgrzewkę dla uczestników i wystartował w Biegu Głównym.

W biegu na 5 km w kategorii kobiet zwyciężyła Dorota Jachimowicz OSiR Lidzbark Warmiński z czasem 21:39:17, drugie miejsce Anna Żurek 24:07:12, trzecie miejsce Urszula Wojtkiewicz 24:21:46. W kategorii mężczyzn zwyciężył Paweł Bąk czas 18:27:95, drugie miejsce Robert Gobis 19:26:70, trzecie miejsce Krzysztof Głąb 20:17:47.

Gratulacje dla wszystkich: uczestników i kibiców za piękną rodzinną atmosferę. Nie zabrakło ciepłego żołnierskiego posiłku, a także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez klubowiczów. Pogoda dopisała wyjątkowo, świeciło piękne słońce, nie było opadów deszczu i raczej ciepło. Mamy nadzieję na równie piękne wydarzenie również za rok, do którego zapraszamy już dziś.

Organizatorem byli członkowie Stowarzyszenia Klub Biegacza Lidzbark Warmiński, żołnierze z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim, a także wielu innych.

W Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Wilczym Tropem" w Dobrym Mieście wystartowali młodzi zawodnicy OSiR Lidzbark Warmiński na dystansie 1963 m. Bardzo udany start wychowanków trenera Wiktora Bielewicza, Damian Rutkowski zwyciężył z czasem 6:58 przed drugim na mecie Alanem Grażulem czas 7:00.

Marcin Dalecki
Zdjęcia: klub biegacza lidzbark warmiński i OSiR Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)