środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

Stowarzyszenie Reduta Orneta wyróżnione

Stowarzyszenie Reduta Orneta w dniu 26 lutego na posiedzeniu Rady Miejskiej w Ornecie otrzymało niezwykłe wyróżnienie za całokształt działań na rzecz miasta.

Pamiątkowy dyplom i statuetkę odebrał z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Burmistrza Ornety w imieniu całego Stowarzyszenia Prezes Daniel Jankowski.

"Pragniemy gorąco podziękować Radzie Miejskiej oraz Burmistrzowi Ornety za słowa uznania oraz nominację do jakże zaszczytnego wyróżnienia. Traktujemy je jako „Oscara” za nasz skromny wkład w rozwój miasta oraz działalność na rzecz społeczeństwa. Tym bardziej jest nam miło , że to drugie z kolei wyróżnienie za działalność na rzecz miasta. Ta pamiątkowa statuetka znajdzie zaszczytne miejsce wśród wyróżnień otrzymanych przez Stowarzyszenie w ostatnich latach. Takie wyróżnienie zobowiązuje do większego poświęcenia i zaangażowania na rzecz społeczeństwa oraz wymaga jeszcze większej pracy w tworzenia wizerunku obywatela pasjonata działającego na rzecz lokalnej społeczności. Dziękujemy, za zaufanie jakim obdarzono Stowarzyszenie Reduta Orneta wręczając te niecodzienne wyróżnienie. Ten ogromny sukces Stowarzyszenia to sukces nas wszystkich, zarówno społeczeństwa lokalnego jak i instytucji, organizacji, firm, które wspierają szlachetną działalność na rzecz innych." - powiedział prezes Stowarzyszenia.

Na swój wizerunek Stowarzyszenie Reduta Orneta pracowała od początku powstania. Teraz jest znane i rozpoznawalne nie tylko lokalnie, ale też na terenie kraju. Jeśli się mówi o Reducie to też mówi się i o Ornecie. Reduta zawsze była i jest ambasadorem naszego miasta.

Na sukces Stowarzyszenia złożyła się praca i ogromne zaangażowanie. Reduta ma się czym pochwalić. Dynamiczny rozwój strzelectwa sportowego KS ALFA pokazał, że Stowarzyszenie potrafi sięgać po nagrody na szczeblu wojewódzkim. Stowarzyszenie promuje, uczy, zachęca do aktywności i sportu. Oprócz strzelectwa coraz więcej osób przyłącza się do pasjonatów nurkowania i zgłębiania tajemnic jezior, morza czy jaskiń. Można się pochwalić sukcesami w utrwalaniu historii i dziedzictwa regionu. Zarówno prowadzone poszukiwania zabytków na ziemi i pod wodą skutkują sukcesami (które widać w muzeach). Również rekonstrukcja historyczna przyczynia się do wymiernych sukcesów Stowarzyszenia. Od wielu lat ukazywana jest przepiękna historia Warmii w turystycznych podróżach po zakątkach regionu.

materiały i zdjęcia: Marcin Dalecki/Reduta Orneta
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Orneta: Stowarzyszenie Reduta Orneta wyróżnione
Oceń artykuł:

(0)