środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Podziel się:

Podziel się:

88 Indywidualne MP Seniorów Białystok 2020

Urodzona w 2007 roku Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) jest jedną z najmłodszych zawodniczek na liście startowej 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski, które w ubiegły piątek rozpoczęły się w Białymstoku.

Natalia Bogdanowicz znajduje się na 32 pozycji na liście ogólnopolskiej. W tym sezonie młodziutka tenisistka stołowa rozegrała 3 mecze w ekstraklasie w barwach wicemistrza Polski Polmleku Lidzbark Warmiński. Rywalizowała z brązową medalistką Mistrzostw Europy 2018 w singlu Katarzyną Grzybowską-Franc, aktualną Drużynową Mistrzynią Europy Iriną Ciobanu (rezerwowa w reprezentacji Rumunii) i Magdaleną Sikorską.

W zakończonych w niedzielę (1 marca) Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisise stołowym seniorów KSTS Warmia Lidzbark Warmiński zdobył jeden medal - brązowy w deblu Aleksandra Michalak( KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) z Roksaną Załomską (AZS UJD Częstochowa). Poradziły sobie łatwo z deblem Błażejewicz/Wróbel (3:0). O medal walczyły z parą Galus/Lalak.
Ostatecznie wygrały 3:2 ( w piątym secie do 10).

W pierwszej rundzie singla Natalia Bogdanowicz (KTST Warmia Lidzbark Warmiński) wyeliminowała dwa razy starszą Katarzynę Osińską (Victoria Chróścice) 4:2 i w następnej rundzie mierzyła się z aktualną mistrzynią Polski Natalią Bajor (AZS UE Wrocław). Natalia Bogdanowicz stoczyła bardzo dobry pojedynek, lecz przegrała ze swoją imienniczką 4:2.

Aleksandra Michalak (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński), która w pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej przegrała niespodziewanie z Julią Bartoszek z Jastrzębia 1:4.

W grze mieszanej najszybciej wystąpiła Natalia Bogdanowicz. Zawodniczka KSTS Lidzbark Warmiński i jej partner Mateusz Troka (AZS AWFiS Gdańsk) wygrali 3:0 z parą Grzegorz Janczewski (Start Zduńska Wola)/ Aleksandra Jarkowska (ASZ PWSiT Łomża). W II rundzie trafili na rozstawiony z jedynką debel: Perek/Bajor i przegrali 0:3.

Do III rundy awansowali Mateusz Grela (Gwiazda Bydgoszcz) i Aleksandra Michalak (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński). Po pokonaniu Kamila Nalepy i Alicji Łebek 3:2 nie sprostali jednak rutyniarzom: Tomaszowi Lewandowskiemu i Paulinie Krzysiek, którym ulegli 0:3.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: KSTS Warmia Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)