Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Podziel się:

Podziel się:

Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym w Luboniu

Natalia Bogdanowicz, Artur Gromek i Dawid Chilicki reprezentowali KSTS Warmię Lidzbark Warmiński podczas Grand Prix Polski Juniorów i Juniorek w tenisie stołowym, które odbyły się w weekend 7-9 lutego w Luboniu.

Natalia Bogdanowicz pomyślnie przeszła przez rozgrywki grupowe. W pierwszej rundzie trafiła na jedną z najlepszych uczestniczek turnieju Wiktorię Wróbel (MRKS Gdańsk) i po pasjonującej walce przegrała 3:4. I choć gdańszczanka jest tylko rok starsza od Natalii (jeszcze młodziczka) to jednak na liście juniorskiej zajmuje 4. miejsce, a Natalia – 47. Dawid Chilicki i Artur Gromek nie awansowali do finałów, ale sam fakt , że przebili się przez kwalifikacje jest godny uznania, gdyż należeli do najmłodszych zawodników.

Grand Prix Polski:
Juniorki:
Natalia Bogdanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce w turnieju 17/24
Grupa:
Zuzanna Kowalczyk (Gorce Nowy Targ) 1:3 (-8,-6,6,-5)
Natalia Piechota (LKTS Luboń) 3:0 (7,4,6)
Martyna Stachniak (Politechnika Rzeszowska) 3:1 (6,-10,6,6)
Turniej główny:
I runda:
Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) 3:4 (7,-5,-9,6,-4,3,-8)
o miejsce 17/24:
Michalina Górska (Dojlidy Białystok) 3:2 (-8,8,8,-9,6)

Dawid Chilicki (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce w turnieju 57/64
Grupa:
Piotr Michalski (Dojlidy Białystok) 2:3 (-4,9,12,-7,-9)
Szymon Sporek (MOSiR Dukla) 0:3 (-1,-7,-13)
Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 0:3 (-2,-3,-3)
Turniej pocieszenia:
o miejsce 49/56:
Jakub Krzywniak (ZKS Zielona Góra) 2:3 (11,-12,10,-12,-6)

Artur Gromek (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce w turniej 33/40
Grupa:
Jakub Stecyszyn (Skarbek Tarnowskie Góry) 1:3 (-7,12,-5,-4)
Michał Łysakowski (Polonia Bytom) 0:3 (-4,-11,-9)
Jakub Krzywniak (ZKS Zielona Góra) 3:2 (8,-9,10,-14,4)
Turniej pocieszenia:
o miejsce 33/40:
Piotr Michalski (Doijlidy Białystok) 3:1 (-7,8,9,7)

W pierwszym dniu w eliminacjach do GPP wystąpili: Artur Gromek i Dawid Chilicki (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński). Gromek i Chilicki wygrali wszystkie mecze i awansowali do fazy grupowej Grand Prix Polski.

Juniorzy:
Dawid Chilicki (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) awans do GPP
Grupa:
Jakub Zochniak (Start Zduńska Wola) 3:0 (7,9,7)
Jakub Pakuła (Skarbek Tarnowskie Góry) 3:0 (3,4,6)
Filip Kostecki (KS Nadarzyn) 3:1 (9,-3,6,8)
Faza play off:
I runda:
wolny los
II runda:
Jakub Jęsiek (Skarbek Tarnowskie Góry) 3:1 (-6,2,6,9)
III runda (o awans):
Piotr Ostachowski (Kuźnia Martex Rybnik) 3:2 (-9,9,8,-8,7)

Artur Gromek (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) - awans do GPP
Grupa:
Jakub Kaczmarek (Skarbek Tarnowskie Góry) 3:0 (13,7,9)
Franciszek Serafiński (Smecz Konin) 3:2 (-11,10,-8,8,8)
Jakub Wizner (Kuźnia Martex Rybnik) 3:0 (10,7,7)
Faza play off:
I runda:
wolny los
II runda:
Konrad Lisek (ZKS Zielona Góra) 3:0 (4,11,9)
III runda (o awans):
Michał Przybył (Start Zduńska Wola) 3:0 (8,11,5)

Marcin Dalecki
Zdjęcie: KSTS Warmia Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)