Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Podziel się:

Podziel się:

Warmia Fitness prowadzi zajęcia z Jogi

Osoby ćwiczące jogę mają więcej energii, są pogodniejsze, bardziej zrelaksowane. Na poziomie fizycznym ciało staje się sprawniejsze, bardziej elastyczne, a jednocześnie mocniejsze. Wyrabia się koordynacja, stabilność i równowaga ciała. Znika wiele dokuczających nam bólów spowodowanych stylem życia np. bóle kręgosłupa związane z siedzącym trybem życia czy bóle głowy związane z chronicznym napięciem w ciele.

Joga to system ćwiczeń fizycznych, umysłowych i oddechowych, pochodzący z Indii. Joga ma wiele odmian. Jednak bez względu na wybraną ścieżkę i metodę jogi cel jest jeden – osiągnięcie wolności absolutnej, stanu bezwarunkowego istnienia i spokoju ciała oraz umysłu. Celem jogi jest również zyskanie wewnętrznej równowagi i zjednoczenie ciała oraz duszy. W tym znaczeniu joga polega na samodoskonaleniu się, medytacji i ascezie.

Szybkie tempo życia, i związany z nim stres powoduje napięcie mięśni, zmęczenie, miejscowe lub uogólnione bóle, pobudza umysł prowadząc do bezsenności zaburzeń trawiennych i spadku odporności.

Joga oddziałuje na niemal wszystkie układy i narządy znajdujące się w ludzkim ciele.Utrzymuje komórki, stawy, mięśnie, system oddechowy, krążenia, trawienny, hormonalny, moczowy i wydalniczy w doskonałym stanie, a umysł i inteligencja w zgodzie współpracują z całym ciałem, tworząc harmonijny układ, jakim jest człowiek. Regularna praktyka przynosi niezastąpione efekty zdrowotne już po pierwszym miesiącu.

Joga nie jest wschodnia ani zachodnia. Nie należy do żadnego kręgu kulturowego. Dociera do zachodu ze wschodu, ponieważ tam sięgają jej początki. Doskonale adaptuje się tu i znakomicie rozwija pomagając znaleźć równowagę w tym szalonym tempie życia.

Zdrowia nie można kupić. Zdrowie to dynamiczny proces, w który musimy się zaangażować. Joga jest indywidualną praktyką, dzięki której zostają uruchomione naturalne procesy przywracania i utrzymywania równowagi psychofizycznej. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: internert
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)