Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Podziel się:

Podziel się:

III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów i Juniorów w tenisie stołowym

W Lidzbarku Warmińskim odbył się w niedzielę (12 stycznia) III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów i Juniorów w tenisie stołowym. Startowali zawodnicy: KSTS Lidzbark Warmiński, KS Dekorglass Działdowo, MLKS Ostródzianka, AZS UWM Olsztyn i LKS Wel Lidzbark Welski.

Turniej seniorów wygrał Jakub Witkowski (Ostródzianka), juniorów Mateusz Rutkowski (Dekorglass), wśród juniorek i seniorek zwyciężyła Natalia Bogdanowicz (Warmia).

W rywalizacji seniorów dominowali zdecydowanie ostródzianie. W półfinale znalazło się ich czterech. W finale Jakub Witkowski pokonał 3:1 Kacpra Petasia. Wszystkie mecze wygrał bez problemu, był zdecydowanie najlepszy. Większe apetyty mieli działdowianie. Ich as atutowy Kamil Kurowski w ćwierćfinale przegrał z Łukaszem Sokołowskim, a w turnieju pocieszenia na siódmym miejscu zatrzymał go młodszy kolega klubowy Patryk Bielecki, który ostatecznie stanął na podium wygrywając decydujący mecz z Patrykiem Lewandowskim.

W turnieju juniorów bez niespodzianek. Triumfował Mateusz Rutkowski (Dekorglass) pokonując w finale po bardzo zaciętej walce 3:2 Igora Jankowskiego (Ostródzianka). Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci gospodarzy: Dawid Chilicki i Artur Gromek, którzy chyba liczyli na coś więcej.

W turniejach seniorek i juniorek była garstka zawodniczek. Rywalizacje zdominowała oczywiście Natalia Bogdanowicz (Warmia), a niespodziankę sprawiła w turnieju juniorek Zofia Madej (Dekorglass) zajmując drugie miejsce.

Uczestników III WTK odwiedzili wolontariusze WOŚP, którzy zebrali do puszek 730 złotych przeznaczonych na szczytny cel.

materiały i zdjęcie: wama-sport
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów i Juniorów w tenisie stołowym
Oceń artykuł:

(0)