Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Podziel się:

Podziel się:

MKS Swim Team w Lidzbarku Warmiński

MKS SWIM TEAM zajmuje się nauką pływania, doskonaleniem i pływaniem sportowym dla dzieci oraz młodzieży. Zajęcia odbywają się w Termach Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.

Pływanie to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej. Pływać mogą zarówno małe dzieci, jak i osoby starsze. Pływając, poprawia się kondycję i siłę mięśni, a także kształtuje się sylwetkę. Różne style pływackie pozwalają na urozmaicenie treningu, a także na ćwiczenie różnych partii mięśni. Style pływackie można zmieniać, chociaż niektórzy wybierają jedną technikę, która najbardziej odpowiada im pod względem stopnia trudności i wysiłku. Pływanie jest tak zdrowe, że większość lekarzy najchętniej przepisywałaby je na receptę. Rozwija wszystkie mięśnie klatki piersiowej i usprawnia cały układ oddechowy, a także jest korzystne dla serca i układu krwionośnego.

- "Zajęcia prowadzimy zgodnie z ogólnopolskim programem nauki pływania, a także za pomocą autorskich metod treningowych wzorowanych na najlepszych klubach naszego kraju. Z wodą związani jesteśmy od zawsze, a uzyskane kwalifikacje tj. szereg patentów (płetwonurek, sternik motorowodny), ratownictwo WOPR, Kwalifikowana pierwsza pomoc, instruktor pływania dla nas to za mało. Działamy według zasady "żeby szkolić trzeba się szkolić" dlatego podnosimy swoje kwalifikacje uczestnicząc w cyklu kursów SWIM 2024 i szkoleń podpatrując najlepszych. Współpracujemy m.in. z BARRACUDA Białystok. Lubimy dobrą zabawę, ale też chcemy sprawdzać nasze postępy, dlatego organizujemy i uczestniczymy w zawodach pływackich. Chcemy pokazać, że w Lidzbarku Warmińskim też można pływać bez jakichkolwiek kompleksów, że można szkolić się wg. najnowszych trendów, a pływanie to nasza największa pasja. Dbamy o dobrą atmosferę bo tworzymy jeden TEAM. Wspierają nas przy tym przede wszystkim rodzice ale również Termy Warmińskie, które są naszym oficjalnym partnerem i to z nimi działamy już od samego początku. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie." - powiedział prezes klubu MKS Swim Team.

Grupy dostosowane są do wieku oraz umiejętności, od początkujących do zaawansowanych (od 6 roku życia - KRABY, MEDUZY, FOKI, DELFINY, REKINY, PRO SWIM, DOROŚLI).

Marcin Dalecki
Zdjęcia: MKS Swim Team
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)