Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Podziel się:

Podziel się:

Zawody Strzeleckie z okazji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Koło Strzeleckie LOK "Warmiak" zaprasza na Zawody Strzeleckie z okazji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które odbędą się 12 stycznia 2020 roku o godzinie 11.00 na strzelnicy przy ul. Wyszyńskiego 1 w Lidzbarku Warmińskim.

W zawodach startują dwuosobowe drużyny; jeden z zawodników strzela z karabinu, drugi z pistoletu pneumatycznego. Nagradzany jest łączny wynik zespołu oraz indywidualne w poszczególnych konkurencjach (można startować indywidualnie).
Zawodnicy mogą strzelać z własnej broni pneumatycznej kal. 4,5 mm o energii wylotowej poniżej 17J (poza konkursem).
Opłata startowa - dowolnej wysokości wrzucana do puszki wolontariuszy WOŚP.

WOŚP to ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym. Podstawowym elementem Finału jest granie „wielkiej orkiestry”, czyli odbywające się w całej Polsce (także Lidzbarku Warmińskim) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji, oraz inne wydarzenia organizowane w ramach finału, jak np. różne imprezy kulturalne i sportowe, jak ta organizowana przez LOK w Lidzbarku Warmińskim. W czasie Finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast (a także wsi) prowadzona przez licznych wolontariuszy.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: LOK Warmia Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)