Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Podziel się:

Podziel się:

Lidzbarczanie na Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego w Elblągu

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Elbląg 2019, zorganizowany przez Elbląski Klub Sportowy "Mlexer" ,który odbył się 7 grudnia w hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na turnieju obecni byli reprezentanci Lidzbarka Warmińskiego.

Celem Turnieju było upowszechnianie aktywności fizycznej oraz popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży. Impreza skierowana była do dzieci i młodzieży. W turnieju wzięło udział łącznie 80 zawodników z Kaliningradu, Lidzbarka Welskiego, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Lipowiny, Węzin, Braniewa, Morąga i Elbląga. Prawie wszystkie kategorie wygrali Rosjanie.

Poziom zaawansowania startujących w turnieju dzieci był bardzo zróżnicowany, ale wola walki i chęć wygranej była jednakowa u wszystkich. Dzieci startowały łącznie w ośmiu kategoriach od najmłodszych Żaczków, po najstarszą grupę Juniorów.

Zawodnicy z Lidzbarka Warmińskiego trzykrotnie stawali na podium. Dwukrotnie Adam Smoter: 2. miejsce w kategorii kadet i 3. miejsce w kategorii Junior oraz Weronika Bobek, która zajęła 2. miejsce w kategorii Kadetka.

- „Impreza przerosła nasze wyobrażenia jako organizatorów turnieju Mikołajkowego dla dzieci. Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania z jakim się dzisiaj spotkaliśmy. Jest około 100 zawodników. Jesteśmy mile zaskoczeni i będziemy to kontynuować” – powiedział Mirosław Kozłowski Prezes EKS „Mlexer”.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: ksts warmia lidzbark warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)