Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

Aleksandra Michalak na Mistrzostwach Świata Juniorów

Aleksandra Michalak odniosła trzy zwycięstwa w grupie eliminacyjnej singla Mistrzostw Świata. Zawodniczka Warmii Lidzbark Warmiński zapewniła sobie udział w turnieju głównym, w którym uległa Yu Hsiu-Ting 1:4.

W Tajlandii trwają od 24 listopada Mistrzostwa Świata Juniorów w tenisie stołowym. Po rywalizacji drużynowej, gdzie Polki zajęły 10 miejsce rozpoczął się turniej indywidualny. Przystąpiło do niego troje zawodników z klubów warmińsko-mazurskich: Aleksandra Michalak (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) oraz Maciej Kubik i Samuel Kulczycki (obaj Dekorglass Działdowo).

Cała trójka podjęła walkę we wszystkich konkurencjach. W mikście nasi reprezentanci odpadli dość szybko, za to w singlu spisywali się od początku doskonale. Aleksandra Michalak z pierwszego miejsca zakwalifikowała się do grona 32 wybrańców, którzy toczą walkę o medale. W grupie Michalak pokonała Czeszkę Lindę Zaderovą oraz Hend Fathy z Egiptu po 4:1 oraz Kanadyjkę Xu Joyce 4:2. W I rundzie została wyeliminowana (1:4) przez rywalkę z Tajwanu.

W piątek przewidziane były deble. Aleksandra Michalak i Ilona Sztwiertnia pokonały pierwszą przeszkodę – reprezentantki Indii, ale w 1/8 finale przegrały z Francuzkami.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: ksts warmia lidzbark warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)