Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Porażka Polonii ze Stomilem na koniec rundy

Na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim dnia 23 listopada o godzinie 13:00 odbył się mecz 17 kolejki forBET IV Ligi pomiędzy Polonią Lidzbark Warmiński a Stomilem II Olsztyn. Poloniści przegrali 1:2.

Mecz: MKS Polonia Lidzbark Warmiński – Stomil II Olsztyn SA
Wynik: 1:2
Przebieg:
1:0 - 56 minuta, Sergey Gurov (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)
1:1 - 65 minuta, Szymon Rak (Stomil II Olsztyn SA)
1:2 - 85 minuta, Karol Landowski (Stomil II Olsztyn SA)

Ostatni mecz rundy „przykuł” uwagę wielu kibiców. Lidzbarczanie gościli zespół rezerw Stomilu – trzecią siłę ForBET IV Ligi. Przyjezdni lepiej rozpoczęli to spotkanie, utrzymywali się dłużej przy piłce oraz stwarzali sytuacje, jednak bez efektu bramkowego. Z minuty na minutę do głosu dochodzili podopieczni Czesława Żukowskiego i coraz częściej znajdowali się na połowie przeciwnika. U polonistów widać było maksymalne skoncentrowanie i zaangażowanie. Walka była toczona o każdy skrawek boiska. Do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik bezbramkowy.

Po przerwie poloniści szybko objęli prowadzenie. Sergey Gurov popisał się wyśmienitą akcją indywidualną i umieścił piłkę w siatce. Po tej bramce „obudzili” się olsztynianie, którzy za wszelką cenę chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu. Cel swój zrealizowali i w 65. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Szymon Rak, 1:1. Kolejne minuty spotkania to ataki obu zespołów. Warto dodać bardzo dobrą postawę bramkarza gości – Michała Leszczyńskiego, który dwukrotnie w fenomenalny sposób ratował Stomil. W 85. minucie spotkania Stomil wyszedł na prowadzenie. Po składnej akcji w środku pola i prostopadłym zagraniu w pole karne do piłki dobiegł Karol Landowski i w sytuacji sam na sam z Piotrem Gasperowiczem okazał się lepszy. Mecz zakończył się rezultatem 2:1 dla Stomilu II Olsztyn, lecz trener Polonii Czesław Żukowski może być zadowolony z gry swoich zawodników w tym spotkaniu, a także z przebiegu całej rundy i pozycji w tabeli.

Po meczu ze Stomilem II Olsztyn Polonia zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie zgromadzili 27 punktów.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)