Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Podziel się:

Podziel się:

Wygrana Polonii z wiceliderem tabeli

Na Stadionie w Iławie dnia 17 listopada o godzinie 13:00 odbył się mecz 16 kolejki forBET IV Ligi pomiędzy Polonią Lidzbark Warmiński a Jeziorakiem Iława. Poloniści wygrali 2:1.

WYGRANA Z JEZIORAKIEM W IŁAWIE !!!
Mecz: ITS Jeziorak Iława - MKS Polonia Lidzbark Warmiński
Wynik: 1:2
Przebieg:
0:1 - 38 minuta, Sergey Gurov (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)
0:2 - 75 minuta, Kamil Dajnowski (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)
1:2 - 79 minuta, Daniel Madej (ITS Jeziorak Iława)

Iławianie chcieli ten mecz wygrać i za wszelką cenę zrewanżować się za porażkę na inaugurację sezonu, gdzie Polonia pokonała Jeziorak 3:1. Podopieczni Czesława Żukowskiego także chcieli dopisać na swoje konto trzy punkty, a planem na to spotkanie były szybkie kontrataki. Tak też ten mecz wyglądał. Jeziorak od początku dłużej utrzymywał się przy piłce, stwarzał sytuacje bramkowe, lecz na posterunku był bramkarz Polonii Piotr Gasperowicz. Lidzbarczanie ograniczyli się do szybkich kontrataków. Poloniści bardzo dobrze przetrwali atak rywali i sami w 38 minucie zdobyli bramkę. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Pawła Łukasika najwyżej do piłki wyskoczył Sergey Gurov i mocnym strzałem głową dał prowadzenie Polonii.

Po przerwie Jeziorak zaczął atakować jeszcze mocniej. Coraz większa liczba zawodników gości znajdowała się w polu karnym Polonii. Jednak to lidzbarczanie w 75 minucie wyprowadzają kontrę, świetnym rajdem i podaniem popisał się Cezary Żuk, a sytuację 1 na 1 wykorzystał Kamil Dajnowski. Cieszy fakt, że przy bramce udział miało dwóch wychowanków klubu. Kilka minut później Jeziorak strzelił kontaktową bramkę za sprawą Daniela Madeja. W końcówce spotkania Jeziorak mógł jeszcze wyrównać, lecz doskonale w bramce zachował się Piotr Gasperowicz i to lidzbarczanie wywożą 3 punkty z trudnego terenu. Poloniści zakończyli serię Jezioraka siedmiu wygranych meczy z rzędu.

Po meczu z Jeziorakiem Iława Polonia zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie zgromadzili 27 punktów.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)