Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Podziel się:

Podziel się:

Wymęczone zwycięstwo Polmleku z Bronowianką Kraków

Mecz ekstraklasy tenisa stołowego kobiet w Lidzbarku Warmińskim między Polmlekiem i Bronowianką Kraków (16 listopada) patrząc na tabelę miał zdecydowanego faworyta, a był nim Polmlek. Tymczasem aspirujące do medalu gospodynie wygrały zaledwie 3:2 z outsiderem ligi.

Polmlek Lidzbark Warmiński – Bronowianka Kraków 3:2
Ma Wenting – Dominika Wołowiec 3:0
Dong Rui Fang – Marta Smętek 2:3
Aleksandra Michalak – Karolina Pęk 2:3
Ma Wenting – Marta Smetek 3:2
Dong Rui Fang – Dominika Wołowiec 3:0

Trzeba od razu przyznać, że zawodniczki Polmeku zafundowały sobie taki horror na własne życzenie, bowiem w dwóch pojedynkach trwoniły ogromna przewagę. Ma Wentig pewnie pokonała Dominikę Wołowiec i było 1:0. W drugim spotkaniu Don Rui Fang przegrała z Martą Smętek, choć nie powinna, bowiem w jednym z setów prowadziła 10:6 i nie potrafiła postawić kropki nad „i”. To jednak nic w porównaniu z meczem Aleksandry Michalak z Karoliną Pęk. W piątym secie zawodniczka drużyny z Lidzbarka Warmińskiego uzyskała dużą przewagę (7:2) i...przegrała dziewięć kolejnych akcji. Było więc 1:2 i co gorsza Ma Wenting męczyła się w potyczce z Marta Smętek. Dopiero w piątym secie kontrolowała wydarzenia i wyrównała stan meczu na 2:2.

Ostatnie decydujące spotkanie zaczęło się sensacyjnie, bowiem Don Rui Fang przegrywała z Karolina Pęk 2:5. Szybko jednak opanowała sytuacje i ostatecznie wygrała do zera.

Wyniki:
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg - ATS east rent Białystok
KU AZS UE Wrocław - SKTS Sochaczew 3:2
GLKS SCANIA Nadarzyn - BEBETTO AZS UJD Częstochowa 1:3
DOJLIDY Białystok - KU AZS PWSIP METAL-TECHNIK Łomża 3:0

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Polmlek Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)