Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Podziel się:

Podziel się:

Zawody Strzeleckie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

LOK Lidzbark Warmiński dnia 11 listopada zorganizował Zawody Strzeleckie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Mimo chłodu w zawodach uczestniczyło 36 osób, rywalizując w kategorii pań i panów, w konkurencjach pistoletu i karabinu sportowego. Członkowie kół strzeleckich startowali w "konkursie poza konkursem", gdzie liczył się wynik uzyskany w dwuboju.
Atmosfera była tradycyjnie wesoła i koleżeńska, było ognisko i biało-czerwone ciasto.

Z okazji święta Wiceprezes KS LOK "Warmiak" Robert Dziadosz został odznaczony "Medalem 75-lecia Ligi Obrony Kraju", a Weronika Stapel, Karolina Rzygalińska i Patryk Szymański - odznaką "Zasłużony Działacz LOK".

Pistolet sportowy kobiet:
1. Alicja Jóźwik - 48 pkt.
2. Paula Antonowicz - 37 pkt.
3. Emilia Łomecka - 36 pkt.

Karabin sportowy kobiet:
1. Alicja Jóźwik - 32 pkt.
2. Emilia Łomecka - 16 pkt.
3. Aldona Kiejdo, Julia Kiejdo - 0 pkt.

Pistolet sportowy mężczyzn:
1. Zbigniew Onyszk - 47 pkt.
2. Dariusz Brun - 46 pkt.
3. Bogdan Nakonieczny - 45 pkt.

Karabin sportowy mężczyzn:
1. Karol Zawrotniak - 38 pkt.
2. Dariusz Brun - 37 pkt.
3. Jan Kurmin - 35 pkt.

Konkurs poza konkursem (pistolet, karabin, dwubój):
1. Bartosz Molewski - 43, 31, 74 pkt.
2. Oliwia Godlewska - 39, 31, 70 pkt.
3. Karolina Rzygalińska - 43, 21, 64 pkt.


LOK Lidzbark Warmiński dnia 17 listopada uczestniczył również w trzeciej turze Drużynowych Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS 2019 w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej, które odbył się w Mrągowie.

Podczas dekoracji zwycięzców drugiej edycji złoty medal w konkurencji pistolet pneumatyczny otrzymał Robert Dziadosz, startujący indywidualnie.

Do rywalizacji przystąpiło 13 trzyosobowych drużyn, każdy z zawodników strzelał z karabinu i pistoletu pneumatycznego - klasyfikacja obejmowała wyniki drużynowe i indywidualne.
LOK Lidzbark Warmiński zajął odpowiednio miejsca:
Drużynowo:
1. "Narcyzy" - Oliwia Godlewska, Weronika Stapel, Patryk Szymański,
10. "Bombelki" - Zuzanna Malinowska, Bartosz Molewski, Maciej Sośnicki.

Karabin pneumatyczny:
1. Oliwia Godlewska,
5. Weronika Stapel,
6. Bartosz Molewski,
10. Patryk Szymański,
13. Maciej Sośnicki,
29. Mateusz Stapel,
36. Zuzanna Malinowska.

Pistolet pneumatyczny:
3. Oliwia Godlewska,
12. Patryk Szymański,
17. Weronika Stapel,
22. Zuzanna Malinowska,
26. Bartosz Molewski,
30. Mateusz Stapel,
33. Maciej Sośnicki.

Mateusz Stapel startował w składzie drużyny "Orneta 2", z Anną Pędzich i Karolem Lompertem.

Marcin Dalecki
Autorzy zdjęć: Danuta Józwik, Aldona Kiejdo, Weronika Stapel, Sebastian Leszczyński, Sylwester Astramowicz, Dariusz Wojczulanis.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)