Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Sukcesy lidzbarskich biegaczy

Lidzbarscy biegacze na zawodach w Dobrym Mieście oraz Ogonkach odnieśli liczne sukcesy. Rafał Olkowski wygrał oba biegi.

Poniedziałkowy "8 Dobromiejski Bieg Niepodległości" 11 listopada był ostatnią imprezą z cyklu 5 biegów wchodzących w skład VI Grand Prix Warmii w Biegach 2019, w której uczestniczyło prawie 150 osób. Zdecydowaną większość stanowili mieszkańcy regionu, ale nie zabrakło amatorów biegania i patriotów z innych rejonów kraju. Jak zwykle w Dobrym Mieście impreza miała swój niepowtarzalny klimat.

Historyczny sukces odniósł zawodnik OSiR-u Lidzbark Warmiński Rafał Olkowski, który jako pierwszy zawodnik z Lidzbarka Warmińskiego wygrał zdecydowanie Klasyfikację Generalną. W klasyfikacji kat. wiekowej również uplasował się na pierwszej pozycji.

W 8 Dobromiejskim Biegu Niepodległości uczestniczył również Damian Rutkowski, który wygrał Bieg Młodzieżowy na dystansie 800 m.

W Ogonkach koło Węgorzewa odbyło się w niedzielę 10 listopada "Jesienne Święto Biegów" w skład którego weszły: V Edycja "Biegam bo lubię lasy" - 10 km, III Bieg Niepodległości - 5 km. W biegu głównym na 10 km wśród pań triumfowała Vonha Krantsova - Grodno Białoruś, przed Dorotą Jachimowicz - OSiR Lidzbark Warmiński. W klasyfikacji Służb Mundurowych na 10 km - podwójne zwycięstwo odnieśli zawodnicy OSiR Lidzbark Warmiński, zwyciężył Rafał Olkowski przed arturem Gwiazdą.

W klasyfikacji drużynowej uczestniczyło 12 zespołów. Zwyciężył OSiR Lidzbark Warmiński, który biegł w składzie: Rafał Olkowski - kapitan, Dorota Jachimowicz, Artur Gwiazda.

Marcin Dalecki
Zdjęcia: osir lidzbark warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)