Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Wygrana Polonii z MKS Korsze

Na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa dnia 9 listopada o godzinie 16:00 odbył się mecz 15 kolejki forBET IV Ligi pomiędzy Polonią Lidzbark Warmiński a MKS Korsze. Poloniści wygrali 3:1.

Mecz: MKS Polonia Lidzbark Warmiński – MKS Korsze
Wynik: 3:1
Przebieg:
0:1 - 20 minuta, Piotr Kozłowski (MKS Korsze)
1:1 - 24 minuta, Sebastian Zajączkowski (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)
2:1 - 69 minuta, Sebastian Zajączkowski (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)
3:1 - 89 minuta, Sebastian Dzierzkiewicz (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)

To był emocjonujący mecz, obfitujący w piękne gole, walkę oraz kontrowersje. Na coś takiego kibice czekali już od dawna. Bardzo dobra gra Polonii zakończona zwycięstwem. Zawodnicy od początku wyszli skoncentrowani na mecz i „naładowani” pozytywną energią. Polonia stwarzała groźne sytuacje bramkowe, lecz to goście zdobyli pierwszą bramkę po rzucie karnym wykonywanym przez Piotra Kozłowskiego. Nie podcięło to skrzydeł lidzbarczanom i już kilka minut po utracie bramki wyrównali za sprawą uderzenia zza pola karnego Sebastiana Zajączkowskiego. Mimo jeszcze kilku dogodnych okazji polonistów wynik do przerwy nie uległ zmianie, 1:1.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, to Polonia cały czas naciskała przeciwnika, co chwilę stwarzając sobie klarowne sytuacje. W 69 minucie po wybiciu piłki przez zawodnika gości, piłkę przyjmuje Sebastian Zajączkowski i fenomenalnym uderzeniem daje prowadzenie lidzbarskiej Polonii. Kolejne minuty meczu to sporo liczba kontrowersji, a w roli głównej wystąpił sędzia główny. Po czerwonej kartce obejrzeli Piotr Gasperowicz oraz Piotr Wanda i lidzbarczanie musieli bronić wyniku grając w dziewięciu. Goście ruszyli do ataku, jednak z bardzo dobrej strony pokazała się defensywa lidzbarczan, której już do końca spotkania nie zdołał sforsować zespół z Korsz. Mało tego, to Polonia zadała ostateczny cios zdobywając bramkę na 3:1 autorstwa Sebastiana Dzierzkiewicza.

Po meczu z MKS Korsze Polonia zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają 24 punkty.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska, na zdjęciu Sebastian Zajączkowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)