Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Punkt Polmleku z Sochaczewem

W meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Polmlek Lidzabrk Warmiński przegrał w sobotę (9 listopada) Sochaczewie z SKTS 2:3, co oznacza, że zdobył jeden bardzo cenny punkt.

Zespół SKTS był zdecydowanym faworytem. Od początku znajduje się w ścisłej czołówce i nie ukrywa, że chce znaleźć się w ścisłym finale. Polmlek przystąpił do gry bez Dong Rui Fang, którą zastąpiła 12-letnia Natalia Bogdanowicz.

Gospodarze byli bardzo pewni zwycięstwa, ale strach im zajrzał w oczy. Po zwycięstwie w trzeciej grze Aleksandry Michalak z Darią Łuczakowską drużyna z Lidzbarka Warmińskiego objęła prowadzenie 2:1 i doszło do pojedynku na szczycie między znakomitą Rumunka Iriną Ciobanu i Norweżką Ma Wenting. Zawodniczka Polmleku przybyła do Polski w piątek późnym wieczorem po kilkunastogodzinnej podróży i oczywiście miało to wpływ na jej dyspozycję. Gdy jednak wyrównała stan pojedynku z Ciobanu na 1:1 w sochaczewskim obozie pojawił się niepokój. Rumunka pokazała jednak klasę. Wygrała 3:1 i było w meczu 2:2.

Natalii Bogdanowicz przyszło grac o zwycięstwo w tym spotkaniu z doświadczona Magdą Sikorską. Spisywała się dzielnie. Przegrała pierwsza partię do 8, druga na przewagi mając setbola. I choć góra była zawodniczka SKTS Natalii nie szczędzono słów uznania.Tak samo zresztą jak całej ekipie z Lidzbarka Warmińskiego.

SKTS Sochaczew – Polmlek Lidzbark Warmiński 3:2
Irina Ciobanu – Natalia Bogdanowicz 3:0
Magdalena Sikorska – Ma Wenting 0:3
Daria Łuczakowska – Aleksandra Michalak 1:3
Irina Ciobanu – Ma Wenting 3:1
Magdalena Sikorska – Natalia Bogdanowicz 3:0

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Polmlek Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)