Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Polonia przegrywa w Giżycku

Dnia 2 listopada o godzinie 13:30 na stadionie w Giżycku odbył się mecz 14 kolejki forBET IV Ligi pomiędzy Polonią Lidzbark Warmiński a GKS Mamry Giżycko. Poloniści przegrali 1:2.

Mecz: GKS Mamry Giżycko - MKS Polonia Lidzbark Warmiński

Wynik: 2:1

Przebieg:
0:1 - 21 minuta, Paweł Łukasik (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)
1:1 - 78 minuta, Paweł Adamiec (GKS Mamry Giżycko)
2:1 - 83 minuta, Radosław Gulbierz (GKS Mamry Giżycko)

To był pojedynek dwóch zespołów znajdujących się w "dołku" formy. Mamry Giżycko, które przegrało cztery mecze z rzędu oraz Polonia, z ostatnimi dwoma porażkami. Ktoś musiał się tego dnia przełamać. Na nieszczęście lidzbarczan był to zespół gospodarzy, który wygrał to spotkanie 2:1.

Mecz był toczony w trudnych warunkach, żadna z ekip nie odstawiała nogi i walczyła o każdy centymetr boiska. Na prowadzenie wyszli Poloniści za sprawą pięknego uderzenia z dystansu Pawła Łukasika. Asystą przy tej bramce popisał się Mateusz Gut, który przechwycił piłkę w środku boiska. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę zawodnicy lidzbarskiej Polonii wychodzili z myślą, aby nie stracić bramki i w miarę możliwości wykorzystać odsłonięcie rywali i dobić ich w odpowiednim momencie. Jednak sztuka ta się nie udała i w kolejnym meczu tracimy decydujące bramki w końcówce spotkania. Pierw Paweł Adamiec popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego a pięć minut później, w 83 minucie, dogodnej okazji nie zmarnował Radosław Gulbierz. Polonia starała się jeszcze odwrócić losy meczu, lecz bez skutku. Podopieczni Czesława Żukowskiego przegrywają trzecie spotkanie z rzędu. Okazja do zdobycia punktów nadarzy się już w najbliższą sobotę 9 listopada o godzinie 16:00, gdzie Polonia u siebie zmierzy się z MKS Korsze.

Po meczu z Mamrami Polonia zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają 21 punktów.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)