Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Sporty walki sposobem na radzenie sobie ze stresem

Wśród wielu ludzi, którzy nie trenują i nie interesują się sportami walki istnieje przeświadczenie, że są to dyscypliny, które generują przemoc i właśnie na niej się opierają. Zdarzyło Ci się usłyszeć coś takiego, prawda? Osoby takie nie rozumieją, jak możesz płacić za to, żeby bić się z ludźmi i nierzadko dostawać “po gębie”.

Jednak Ci, którzy trenują np. BJJ, zapasy, MMA czy judo wiedzą, że sporty te przyciągają ludzi z różnych środowisk, którzy często borykają się z wieloma problemami. Tylko osoby, które rozpoczęły swoją przygodę ze sportami walkami są w stanie zrozumieć, że dzięki nim odnajdują spokój i uczą się wzajemnego szacunku, a nie agresji.

Treningi sportów walki możesz zacząć zawsze. Każdy moment jest dobry, również ten, gdy Twoje życie nie toczy się tak, jakbyś tego chciał. Zdarza się, że pojawiają się problemy, które czasami są na tyle duże, że odechciewa się wszystkiego. Dla wielu jest to najtrudniejszy czas, by zmobilizować się do spakowania torby i pójścia na trening. Jeśli jednak znajdziesz w sobie odrobinę chęci i pojawisz się w klubie, to właśnie wtedy wyciągniesz z niego najwięcej korzyści.

Każdy z nas ma troski i zmartwienia, ale tak naprawdę to właśnie treningi pozwalają skutecznie, choć na chwilę oderwać się od tego, co nas trapi. Jeśli masz zły dzień, tydzień, miesiąc, a nawet rok… idź trenować! To nie jest czas na to, by odpuszczać, ponieważ właśnie podczas treningu będziesz w stanie zrelaksować się psychicznie. Fizyczny wycisk pozwoli Ci na skuteczne oderwanie się od życia codziennego.

Musisz pamiętać, że korzyści z trenowania w trudnym dla Ciebie czasie, nie ograniczają się tylko do klubu. Pozwalają Ci na zachowanie spokoju i opanowanie, szczególnie w sytuacjach stresowych. Jeśli już od dłuższego czasu jesteś związany ze sportami walki, to przypomnij sobie, jak reagowałeś na mało przyjemne sytuacje zanim zacząłeś trenować, a jak reagujesz na nie teraz. Dla wielu, jest to ogromna różnica. Trenujący są bardziej wyluzowani psychicznie, co przekłada się również na sytuacje dnia codziennego oraz na to, jak na nie reagujesz.

Podsumowując, trenowanie sportów walki nie jest przejawem agresji, jak sądzą co niektórzy, nie mający z nimi żadnej styczności. Każdy człowiek napotyka w swoim życiu na większe lub mniejsze problemy, a klub sportowy jest miejscem, w którym odcinasz się od nich i żyjesz tym, co jest w danym momencie. Jeśli brakuje Ci wsparcia, to musisz mieć świadomość, że klubowi koledzy będą zawsze – bez względu na to, co aktualnie dzieje się w Twoim życiu.

Marcin Dalecki / Ground Game Academy
Zdjęcie: Lidzbarski Klub Sportów Walki "Olympia"
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)