Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Przyznano stypendia sportowcom z gminy Lidzbark Warmiński

Dnia 30 października podczas sesji Rady Gminy po raz kolejny uroczyście przyznano stypendia oraz wręczono upominki najbardziej uzdolnionym uczniom mieszkającym na terenie gminy Lidzbark Warmiński.

Za szczególne osiągnięcia w sporcie wyróżniony został:

- Szymon Szymonowicz lat 19, mieszkaniec wsi Kraszewo, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, klasa IV, który osiąga sukcesy w zapasach: I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu, I miejsce – Puchar Polski Seniorów w Raciborzu, XIX miejsce w Turnieju Międzynarodowym w Warszawie, XX miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Rumunii, XXI miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Estonii, XXIII miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Hiszpanii.
W imieniu Szymona z rąk Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Fabiana Andrukajtisa stypendium odebrali jego rodzice Wioletta i Krzysztof Szymonowicz.

- Grzegorz Borkowski, lat 19, również mieszkaniec Kraszewa, uczeń Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Lidzbarku Warmińskim, klasa IV, który zdobywa wysokie miejsca w zapasach i w sumo: I miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów w Kętrzynie, II miejsce w Mistrzostwach Województwa Juniorów w Lidzbarku Warmińskim, III miejsce w Mistrzostwach Polski w Ropczycach, V miejsce w Mistrzostwach Polski Junior w Międzyzdrojach. Wójt Gminy uroczyście wręczył dyplom stypendialny Grzegorzowi, który przybył razem z tatą Tomaszem Borkowskim.

Wójt Gminy podziękował wyróżnionym uczniom i ich rodzicom za ponoszony trud w wychowaniu, wysiłek podczas treningów i zawodów, za profesjonalne podejście do swoich zajęć i pasji oraz promocję naszego regionu w wielu zakątkach naszego kraju jak i zagranicą.

Marcin Dalecki
Zdjęcia: Urząd Gminy Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)