Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Zwycięstwo Polonii z Zatoką Braniewo

Dnia 12 października o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbył się mecz 11 kolejki forBET IV Ligi pomiędzy Polonią Lidzbark Warmiński a MKS Zatoką Braniewo.

Po wygranej z Warmią Olsztyn MKS Polonia odnosi kolejne zwycięstwo, tym razem z Zatoką Braniewo po bramkach Patryka Kalinowskiego i Bartłomieja Rodzeńskiego.

Przed spotkaniem trener Polonii Czesław Żukowski miał duże problemy kadrowe. W dalszym ciągu niedostępnych było kilku podstawowych zawodników. Spotkanie mogło rozpocząć się bardzo dobrze dla drużyny gości bowiem już w 1. minucie spotkania bardzo dobra sytuację miał napastnik Zatoki, jednak na posterunku był bramkarz Polonii Krzysztof Barchański. Mecz toczony w ferworze walki, bardzo otwarty, z licznymi okazjami dla obu zespołów. W 39. minucie po rzucie rożnym, w zamieszaniu w polu karnym, piłkę do siatki umieszcza Patryk Kalinowski i lidzbarczanie prowadzą 1:0. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. Druga odsłona to śmielsze ataki gości, poloniści popełniali proste błędy, lecz piłkarze Zatoki nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. Czego nie zrobiła Zatoka, zrobiła Polonia. Kolejny rzut rożny wykonywany przez Mateusza Gut i Bartłomiej Rodzeński strzałem głową pokonuje bramkarza gości, 2:0 dla Polonii. Zatoka jeszcze w końcówce zdołała zdobyć kontaktową bramkę za sprawą Kacpra Korkliniewskiego, przez co ostatnie minuty meczu Polonia miała bardzo trudne. Przyjezdnym już się nie udało odwrócić losów spotkania i lidzbarczanie wygrali 2:1.

Po meczu z Zatoką Polonia zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają 21 punktów, ze stratą 3 oczek do wicelidera tabeli Stomilu II Olsztyn.

Mecz: MKS Polonia Lidzbark Warmiński - MKS Zatoka Braniewo

Wynik: 2:1

Przebieg:

1:0 - 39 minuta, Patryk Kalinowski (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)
2:0 - 68 minuta, Bartłomiej Rodzeński (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)
2:1 - 85 minuta, Kacper Korkliniewski (MKS Zatoka Braniewo)

Marcin Dalecki
Zdjęcia: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Polonia pokonała Zatokę Braniewo [ZDJĘCIA]
Oceń artykuł:

(0)