Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Przełamanie MKS Polonii

Dnia 5 października o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbył się mecz 10 kolejki forBET IV Ligi pomiędzy Polonią Lidzbark Warmiński a KKS Warmią Olsztyn. Wyjątkowo w Lidzbarku Warmińskim był zespół Warmii.

ZWYCIĘSTWO Z WARMIĄ OLSZTYN !!!

Mecz: KKS Warmia Olsztyn - MKS Polonia Lidzbark Warmiński

Wynik: 0:1

Przebieg:

0:1 - 87 minuta, Mateusz Jurczak (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)

Po trzech porażkach z rzędu MKS Polonia podnosi się z kolan i skromnie pokonuje Warmię Olsztyn 1:0 bo bramce Mateusza Jurczaka w końcówce spotkania.

To był bardzo trudny mecz, rywale postawili ciężkie warunki. Jak zaznaczył trener Warmii w konferencji pomeczowej założeniem jego zespołu było nie stracić bramki. Zawodnicy z Olsztyna skutecznie realizowali plan trenera, nastawiając się na grę z kontrataku. MKS Polonia miała swoje sytuacje, jednak nie były to tzw. "setki". Warmia co jakiś czas groźne atakowała, lecz w bramce lidzbarskiej Polonii dobrze spisywał się Krzysztof Barchański. Zespoły na przerwę schodziły z wynikiem 0:0.

Druga odsłona spotkania wyglądała bardzo podobnie. Dużo walki o każdy centymetr boiska, próby atakowania obu zespołów. Kluczowa sytuacja miała miejsce w 87 minucie spotkania, kiedy to wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Jurczak dogrywał piłkę z ostrego kąta w pole karne, a bramkarz Warmii tak niefortunnie interweniował, że wbił piłkę do własnej bramki; 1:0 dla Polonii. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Lidzbarczanie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo, które miejmy nadzieję będzie przełomowe w dalszej części sezonu, a piłkarze wrócą na zwycięską ścieżkę z początku rundy.

Po meczu z Warmią Polonia zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli. Na swoim koncie mają 18 punktów, ze stratą 3 oczek do wicelidera tabeli Stomilu II Olsztyn. Nadal zespołem ze wszystkimi zwycięstwami jest GKS Wikielec.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: ZWYCIĘSTWO POLONII Z WARMIĄ OLSZTYN
Oceń artykuł:

(0)