Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne w Lidzbarku Warmińskim

Dnia 1 października na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim już po raz siódmy odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne o puchary Mera Miasta Kaliningrad, Burmistrza Miasta Lidzbark Warmiński oraz Wójta Gminy Lidzbark Warmiński i Wójta Gminy Kiwity.

Coroczne zawody szkół odbywają się w ramach Traktatu o współpracy transgranicznej pomiędzy Obwodem Kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej a województwem warmińsko – mazurskim oraz międzynarodowego projektu edukacyjnego „Przyjaźń nie zna granic”.

W zawodach brało udział 6 szkół z Kaliningradu, 3 szkoły z Lidzbarka Warmińskiego oraz szkoła z Kraszewa, Rogóża i Kiwit. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych takich jak: skok w dal – chłopców i dziewcząt, bieg na 600 m – dziewczyny oraz 1000 m - chłopcy oraz w sztafecie 4x 100 m – dziewczyny i chłopcy. Odbył się również Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej.

Młodzież została przywitana przez Burmistrza miasta Jacka Wiśniowskiego i Inspektora Oświaty i Wychowania Kaliningradu Tatianę Pietuchową, odegrano hymny narodowe, a następnie uczestnicy spartakiady przystąpili do rywalizacji w konkurencjach lekkoatletycznych.

Zawody przebiegały w bardzo emocjonującej atmosferze. Wszyscy zawodnicy wykazali dużo zapału i determinacji. Nie przeszkadzała im jesienna aura, aby zdobyć jak najwięcej punktów i stanąć na podium. Najlepsi okazali się zawodnicy z Rosji, którzy prawie we wszystkich konkurencjach zdobyli czołowe miejsca.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce: Szkoła 57 Rosja – 101 pkt
II miejsce: Szkoła 49 Rosja – 82,5 pkt
III miejsce: Szkoła 25 Rosja – 79,5 pkt
IV miejsce: Szkoła 19 Rosja – 78,5 pkt
V miejsce: Szkoła Podstawowa 3 Lidzbark Warmiński – 72,5 pkt
VI miejsce: Szkoła Podstawowa 1 Lidzbark Warmiński – 72 pkt
VII miejsce: Szkoła Szilie Rosja – 61,5 pkt
VIII miejsce: Szkoła Podstawowa Rogóż – 57 pkt
IX miejsce: Szkoła Podstawowa Kiwity – 42 pkt
X miejsce: Szkoła 10 Rosja – 39 pkt
XI miejsce: Szkoła Kraszewo – 23,5 pkt
XII miejsce: Szkoła Podstawowa 4 Lidzbark Warmiński – 18,5 pkt

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej wygrała Szkoła Szilie z Rosji, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 z Lidzbarka Warmińskiego, a III - Szkoła Podstawowa z Kraszewa.

W trakcie rozgrywek uczestnicy mieli możliwość skorzystania z ciepłego posiłku i napoi. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i medalami ufundowanymi przez nasze władze Burmistrza miasta, Wójta Gminy Lidzbark Warmiński, Wójta Gminy Kiwity, jak i gości z Kaliningradu.

Marcin Dalecki
Zdjęcia: materiały urząd gminy Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)