Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Porażka w derbach powiatu

Dnia 28 września o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbył się mecz 9 kolejki forBET IV Ligi pomiędzy Polonią Lidzbark Warmiński a Błękitnymi Orneta. Błękitni wygrali 2:0.

Po dwóch porażkach z rzędu celem było zdobycie trzech oczek w meczu derbowym powiatu lidzbarskiego z Błękitnymi Orneta. Cel niezwykle trudny, bo jak doskonale wiadomo derby rządzą się swoimi prawami.

Mecz: MKS Polonia Lidzbark Warmiński - MKS Błękitni Orneta
Wynik: 0:2
Przebieg:
0:1 - 49 minuta, Kamil Lullies (MKS Błękitni Orneta)
0:2 - 78 minuta, Mateusz Różowicz (MKS Błękitni Orneta)

Mecz dla lidzbarczan zaczął się dobrze. Polonia od początku osiągnęła przewagę, dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała groźne sytuacje. Po jednej z nich bardzo blisko zdobycia gola był Mateusz Jurczak, lecz z najbliższej odległości strzałem głową piłka ominęła prawy słupek bramki. Swoich sił strzałami z dystansu próbował także Paweł Łukasik. Goście stwarzali zagrożenie w naszym polu karnym po bardzo dobrze wykonywanych stałych fragmentach gry. Zawodnicy na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie, jednak to poloniści zdobyli optyczną przewagę i wyglądali lepiej na boisku.

Druga odsłona to inna gra obu zespołów. Błękitni ruszyli do ataku, czego efektem była bramka w 49. min autorstwa Kamila Lullies. Zawodnik Ornety wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej strony i strzałem głową pokonał Krzysztofa Barchańskiego.
Poloniści starali się odwrócić losy spotkania, jednak to goście zdobyli kolejną bramkę. W 78. minucie po kontrataku dobrze w polu karnym zachował się napastnik Ornety Mateusz Różowicz i strzałem przy długim słupku podwyższył wynik spotkania na 2:0. Rezultat do końca spotkania nie uległ już zmianie. Warto dodać, że Polonia boryka się z dużymi problemami kadrowymi od meczu z Pisą Barczewo. W sobotnim spotkaniu niedostępni byli m.in. Piotr Gasperowicz, Wojciech Wojciechowski, Mateusz Gut i Sergey Gurov.

Po meczu derbowym Polonia spadła na 6. miejsce w ligowej tabeli. W dalszym ciągu podopieczni Czesława Żukowskiego zajmują wysoką lokatą, a już od dnia dzisiejszego przygotowują się do kolejnego spotkania domowego, tym razem przeciwnikiem będzie KKS Warmia Olsztyn (5 października, sobota, godzina 18:00).

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Błękitni pokonali Polonię
Oceń artykuł:

(0)