Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Rafał Olkowski na podium w Bartoszycach

Dnia 15 września w Galinach kolo Bartoszyc odbył się Festiwal Biegowy Warmów. Na dystansie 10 km Rafał Olkowski zdobył brązowy medal.

Niewielka do niedawna impreza przerodziła się w duże spotkanie biegaczy nie tylko z województwa warmińsko-mazurskiego. Organizatorzy zaproponowali rozegranie wyścigów na dwóch dystansach: 10 km i 5km Były nagrody w klasyfikacji open, kategoriach wiekowych, uhonorowano też najlepszych zawodników Gminy.

Na dystansie 10 km trzecie miejsce zajął Rafał Olkowski z Lidzbarka Warmińskiego. W kategorii U40 był pierwszy. W kategorii U50 wśród kobiet najlepsza okazała się Dorota Stankiewicz (Lidzbark Warmiński).

Na 5 km prowadzono tylko klasyfikacje open. Trzecie miejsce zajął pochodzący z Lidzbarka Warmińskiego Artur Gwiazda.

Dnia 21 września odbyły się VI Kętrzyńskie biegi. Uczestnicy mogli zdecydować się na start półmaratonie, na 10 km i 5 km. Wśród zawodników przeważali biegacze-amatorzy z województwa warmińsko-mazurskiego. Trasa o twardej nawierzchni obejmowała 5-kilometrowa pętlę, która należało pokonać raz, dwa razy lub czterokrotnie.

Na najkrótszym dystansie drugie miejsce wśród pań zajęła Agata Majewska (Lidzbark Warmiński), która zwyciężyła w kategorii K30. W kategorii M30 na najwyższym stopniu podium uplasował się Krzysztof Głąb (Lidzbark Warmiński).

Marcin Dalecki
Zdjęcie: OSiR Kętrzyn
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)