środa, 11 grudnia 2019. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

Sport Generacja 2019 w Lidzbarku Warmińskim

Dnia 11 września na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbędzie akcja „SportGeneracja 2019”. To ogólnopolska idea realizowana od 2011 roku przez fundację Wychowanie przez Sport – do zabawy w sport i aktywność fizyczną zapraszamy dzieci. Filarem akcji są masowe imprezy sportowe dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Początkiem rywalizacji jest bieg integracyjny, z udziałem wszystkich zgromadzonych uczniów wraz z zaproszonymi gwiazdami sportu. Chcemy ukazać i wykorzystać potencjał dyscypliny jaką jest Lekka Atletyka z naturalną potrzebą rywalizacji dzieci. Pomysłodawcą i organizatorem SportGeneracji jest Fundacja Wychowanie przez Sport.

Udział w Akcji jest bezpłatny. Kierowana jest do dzieci szkół podstawowych klas IV, V i VI. Akcja prowadzona będzie przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów lekkiej atletyki, dziennikarzy sportowych, organizatorów rekreacji sportowej.

Uczestnicy będą rywalizować w 4 konkurencjach według podziału na kategorie wiekowe:

Biegi na dystansie 33 m dziewcząt i chłopców, biegi na dystansie 33 m przez płotki (bezpieczne piankowe o wys. ok 30-35cm) dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI, biegi na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI, bieg sztafetowy na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI.

Każde dziecko otrzymuje koszulkę. Do udziału w akcji mogą zgłaszać się Szkoły Podstawowe klasy IV-VI (uczniowie, którzy planowo realizują program nauczania). Całkowity limit miejsc na każdą lokalizację wynosi 990 uczniów.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany maksymalnej liczby uczestników w poszczególnych lokalizacjach, także prawo dopuszczenia szkoły do współzawodnictwa po upływie terminu zgłoszeń.

Przeprowadzona zostanie oddzielna rywalizacja dla klas IV, V i VI. W biegu integracyjnym udział biorą wszyscy uczestnicy. Po przekroczeniu linii mety na każdego uczestnika czeka medal. W biegu nie wyłania się zwycięzcy, tempo biegu (spokojne) dyktowane jest przez gwiazdy sportu zaproszone na wydarzenie. W biegu mogą wziąć udział również nauczyciele i opiekunowie.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta Lidzbark Warmiński, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim i Fundacja Wychowanie przez Sport.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: sport generacja
Na zdjęciu: Marek Olszewski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Sport Generacja 2019 w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)