Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

MKS Polonia Lidzbark Warmiński pokonuje Granicę Kętrzyn

Dnia 31 sierpnia o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbył się mecz 5 kolejki forBET IV Ligi pomiędzy Polonią Lidzbark Warmiński a Granicą Kętrzyn. Lidzbarczanie po bramkach zdobytych przez: Sergey Gurov, Daniel Wierzbowski i Mateusz Jurczak wygrali 3:0.

Podopieczni Czesława Żukowskiego nie zwalniają tempa. Po wygranej w Ełku i Pasłęku (w WPP) pokonali u siebie Granicę Kętrzyn 3:0. Pierwsza połowa była wyrównana, oba zespoły stwarzały sytuacje, jednak brakowało ostatniego podania. W drugiej części spotkania to lidzbarczanie co raz bardziej dochodzili do głosu. Efektem tego była bramka Sergey Gurov, który w sytuacji "jeden na jeden" pokonał bramkarza gości. Chwilę później pięknym strzałem popisał się Daniel Wierzbowski i na tablicy świetlnej pokazuje się wynik 2:0. Nie minęła minuta i Polonia znów podwyższa, 3:0. Autorem bramki Mateusz Jurczak. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

MKS Polonia Lidzbark Warmiński jest wiceliderem tabeli ForBET IV ligi z dorobkiem 12 punktów na koncie. Prowadzi niezmiennie GKS LZS Wikielec, który w dotychczasowych spotkaniach zdobył komplet punktów.

Juniorzy MKS Polonia Lidzbark Warmiński wzięli przykład ze starszych kolegów z sobotniego meczu i również pokonali Granicę Kętrzyn. W porównaniu do sobotniego meczu seniorów padło łącznie o 5 goli więcej, a lidzbarczanie wygrali 6:3. Hattrickiem w meczu popisał się Dominik Bejnar, dwa trafienia zaliczył Dominik Ciesielski i jedną bramkę na swoje konto mógł zapisać Kacper Kmiołek. Mimo braku rezerwowych poloniści pokazali charakter i zostawili serce na boisku, wyglądając pod względem fizycznym bardzo dobrze przez pełne 90 minut. Polonia prowadziła grę, stwarzała groźne sytuacje podbramkowe, natomiast rywale byli groźni ze stałych fragmentów gry (3 bramki stracone w ten sposób).
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z chłopaków, którzy w niedalekiej przyszłości będą stanowili (a niektórzy już stanowią) o sile IV-ligowej Polonii. Mamy bardzo zdolną młodzież" - powiedział trener juniorów Marcin Dalecki.

Jeśli i Wy chcecie spróbować swoich sił w juniorze, zapraszamy do gry. Może to właśnie Ty w przyszłości będziesz siłą lidzbarskiej Polonii.

Trampkarze pod wodzą Michała Wąsika po dwóch przegranych ze Stomilem Olsztyn i Tęczą Biskupiec wygrali z Warmią Olsztyn 2:1 po bramkach Oskara Żuka i Dominika Sierockiego.

"Brawa dla chłopców. Ten sezon jest bardzo ciężki ponieważ gramy zawodnikami rok, dwa i trzy lata młodszymi. Jest to pierwszy sezon na pełnowymiarowym boisku i piłką nr 5. Tym bardziej cieszą 3 punkty." - powiedział po meczu trener trampkarzy Michał Wąsik.

Młodzik w drugiej kolejce przegrał z OSPPN Czereś Sport Olsztyn 4:0. Chłopakom również należą się duże brawa, ponieważ jak w przypadku trampkarzy, grali z rywalami o dwa.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)