Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

Czwarty turniej z cyklu VII Grand Prix Górowa Iławeckiego

Dnia 24 sierpnia rozegrano czwarty turniej z cyklu VII Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym.

Uczestniczący w nim cyklicznie zawodnicy wchodząc do hali początkowo nie kryli zaskoczenia. Zamiast dziewięciu stołów, które posiadają organizatorzy z MGS „Bałga”, na sali rozstawionych było aż 21.

Wrażenie zgiełku i przepełnienia uzupełniał widok wielu młodych tenisistów przeprowadzających rozgrzewkę przed zawodami, zaś na ławkach zasiadało kolejnych kilkadziesiąt osób. Wszystko to za sprawą Wakacyjnej Akademii Leszka Kucharskiego, która już drugi raz gości w Górowie podczas lata . Część trenujących tutaj osób, pod okiem znakomitych trenerów Leszka Kucharskiego i Zbyszka Pietkiewicza, postanowiła okazjonalnie wziąć udział w zawodach. W taki to sposób doszło do ciekawego starcia pomiędzy amatorami, stałymi uczestnikami Grand Prix oraz młodymi nadziejami polskiego pingponga, wspieranych przez rodziców. W turnieju wzięli również udział starsi uczestnicy Akademii, goszczący w miasteczku i trenujący na obozie. Udział tylu nowych zawodników zwiastował nie lada emocje, ale był również wyzwaniem dla organizatorów, którzy musieli uporać się z przeprowadzeniem imprezy dla 67 zawodniczek i zawodników. Tego to jeszcze w Górowie Iławeckim nie grali...

Młodsza część zawodniczek i zawodników z Akademii, zasiliła turniej w kategorii do lat 40, który jak dotychczas miał najmniejszą frekwencję. Pozostali goście zostali przydzieleni do innych kategorii wiekowych. Dzieciom i młodzieży spełniającym odpowiednie kryteria wiekowe, zostały również przyznane punkty w kategoriach „szkolnych”, które jak dotychczas nie były w tegorocznym Grand Prix obsadzone.. Dzieci nie chciały rywalizować tylko z sobą, gdyż wystarczająco trenują we własnym gronie podczas codziennych treningów. Ich punkty w klasyfikacjach szkolnych pozostaną zachowane, gdyż być może zechcą jeszcze wystąpić w górowskich zawodach.Obiektywnie należy przyznać, że udział tej grupy wyraźnie podniósł poziom turnieju.

Rywalizację kobiet wygrała Alicja Niedźwiecka z Ornety przed Magdaleną Kowalczyk z Oleśnicy. Obydwie panie znajdują się na czele w klasyfikacji kobiet. W kategorii do lat 40 „młode lwy” bardzo skutecznie zaatakowały liderów Grand Prix. Turniej wygrał Rafał Formela z Gdańska przed innym przedstawicielem Trójmiasta Mariuszem Wołowieckim i Wojciechem Szymczakiem z Inowrocławia. W kategorii mężczyzn 40-50 lat zwyciężył pewnie Daniel Buczyński z Płoskinii przed Romanem Polewczakiem z Połczyna Zdrój i Jackiem Baczewskim z Mrągowa. W „generalce” sobotni triumfator objął prowadzenie w tej kategorii, zaś za jego plecami plasuje się Grzegorz Komorowski z Płoskinii i Krzysztof Ługowski z Olsztyna. W kategorii powyżej 50 lat sobotni turniej wygrał Henryk Prusiński z Olsztyna przed Wiesławem Skrętkowskim z Lidzbarka Warmińskiego i Edmundem Kuczyńskim. Po 4 turniejach podium w tej kategorii zajmują olszyniacy: Kuczyński, Prusiński i Franciszek Jastrzębowski.

W turnieju open, w którym rywalizowali wszyscy razem, najlepszym okazał się Roman Polewczak z Połczyna Zdroju przed olsztynianinem Franciszkiem Jastrzębowskim i Mariuszem Wołowieckim z Gdańska. Należy podkreślić, że Pan Roman – mieszkający obecnie w Połczynie Zdroju, to były zawodnik grający w Polmleku Warmia Lidzbark Warmiński. Ponadto przez rok występował w MGS „Bałga” Górowo Iławeckie. Dlatego też jego zwycięstwo ucieszyło wiele obecnych na sali osób. Prowadzenie w najważniejszej kategorii utrzymał Marcin Wróblewski z Lidzbarka Warmińskiego przed zawodnikami z Olsztyna; Przemysławem Wawrzyniakiem i Sebastianem Główczykiem. Kolejne zawody zaplanowano na 5 października.

materiały i zdjęcia Andrzej Markowski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)