Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

Rafał Olkowski trzeci w Mrągowie

Dnia 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego odbył się VII Mrągowski Biegowy Piknik Wojskowy. Trzecie miejsce zajął Rafał Olkowski z Lidzbarka Warmińskiego.

Prawie 200 zawodników wzięło udział w VII Biegowym Pikniku Wojskowym, który odbył się w Mrągowie z okazji Święta Wojska Polskiego. Biegacze do wyboru mieli dwa dystanse: 5 i 10 km. Dodatkowo zorganizowano biegi dla dzieci i młodzieży, w których wzięło udział około 100 młodych zawodników.

Bieg na 5 km wygrał Jakub Ołowski (Wydminy), drugi był Rafał Wronowski (Banie Mazurskie), a trzeci Rafał Olkowski (Lidzbark Warmiński).

Celem organizacji Pikniku było uczczenie Święta Wojska Polskiego, promocja wojska w środowisku lokalnym oraz popularyzacja biegów w społeczeństwie, jako naturalnej formy spędzania czasu wolnego.

Podczas pikniku można było zapoznać się ze sprzętem wojskowym, porozmawiać z żołnierzami z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Jednostki Wojskowej Formoza. O swojej pracy opowiadali również strażnikami granicznymi. Obecni na pikniku mogli postrzelać na specjalnej mobilnej strzelnicy i zjeść pyszną, wojskową grochówkę.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: OSiR Mrągowo
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)