Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

5. edycja PKO Biegu Charytatywnego w Lidzbarku Warmińskim

Dnia 14 września na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się 5. edycja PKO Biegu Charytatywnego.

Bieg równocześnie odbędzie się w jedenastu innych miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu.

W PKO Biegu Charytatywnym biorą udział pięcioosobowe zespoły sztafet, które starają się przebiec jak największą liczbę okrążeń. Sztafety ruszą 14 września o godzinie 10.00. Rywalizacja potrwa godzinę. W zeszłorocznej edycji zawodów w całym kraju wystartowało 6,5 tys. osób, które pokonały w sumie blisko 35 tys. okrążeń.

Wyniki uczestników 5. PKO Biegu Charytatywnego zostaną przeliczone na cel charytatywny – edukację dzieci z Domów Dziecka w 12 województwach, w których odbywa się bieg. Środki na szczytny cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. W poprzednich edycjach pieniądze były przeznaczane na posiłki dla potrzebujących dzieci.

"W poprzednich czterech edycjach zaangażowanie uczestników biegu było przeliczane na posiłki dla potrzebujących dzieci. Do tej pory przekazaliśmy na ten cel blisko 3 mln zł. W ubiegłorocznej edycji zaangażowaliśmy nie tylko zawodników, ale też kibiców, którzy wspierając swoje drużyny mogli pozyskać dodatkowe pieniądze dla potrzebujących. W tym roku będziemy wspierać edukację podopiecznych z domów dziecka" – zapowiada Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – "Wiemy, że nasza pomoc jest bardzo potrzebna, a bieg z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. To efekt działania razem. Zawsze większą moc sprawczą mają działania systemowe niż jednorazowe. I to właśnie widać w PKO Biegu Charytatywnym. Bądźmy razem także w tym roku!" – dodaje Małgorzata Głębicka.

W każdej z lokalizacji 5. PKO Biegu Charytatywnym prowadzone będą osobne klasyfikacje w kilku kategoriach: najstarsza uczestniczka; najstarszy uczestnik; drużyna mieszana o przebiegniętej największej liczbie okrążeń; drużyna kobiet o przebiegniętej największej liczbie okrążeń; drużyna mężczyzn o przebiegniętej największej liczbie okrążeń, a także drużyna, która jako pierwsza zakończy setne okrążenie biegu.

Oprócz klasyfikacji dla każdej z lokalizacji, prowadzona jest klasyfikacja najlepszych miast. W zeszłym roku na pierwszym miejscu znalazł się Lidzbark Warmiński, gdzie wszystkie drużyny zrobiły łącznie 2757 okrążeń. Drugie miejsce zajęła Łomża – 2753 „kółka”, a na trzecim uplasował się Wrocław z 2744 okrążeniami.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Klub Biegacza
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)