Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Podziel się:

Podziel się:

Zwycięstwo Polonii z Motorem Lubawa

Dnia 17 sierpnia o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbył się mecz 3 kolejki forBET IV Ligi pomiędzy MKS Polonia a MLKS Motor Lubawa.

Mecz: MKS Polonia Lidzbark Warmiński - MLKS Motor Lubawa

Wynik: 2:0

Przebieg:

1:0 - 61 minuta - bramka Paweł Łukasik (MKS Polonia Lidzbark Warmiński)

2:0 - 90 minuta - bramka Sebastian Zajączkowski (MKS Polonia Lidzbark Warmiński) / asysta Sergey Gurov

Goście w poprzednim sezonie zajęli drugie miejsce w tabeli, i w tym również wysoko mierzą. Mecz między tymi dwoma zespołami był bardzo zacięty, kibicom zgromadzonym na stadionie mógł się podobać. Lidzbarczanie od początku przejęli inicjatywę, częściej utrzymywali się przy piłce i kreowali grę. Goście skupili się na solidnej defensywie i kontratakach. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie połów przebieg meczu nie uległ zmianie, to w dalszym ciągu Polonia prowadziła grę. W 61 minucie spotkania w dogodnej sytuacji znalazł się snajper Polonii Mateusz Jurczak, lecz został nieprzepisowo zatrzymany przez zawodnika Lubawy. Piłkę przed polem karnym ustawił Paweł Łukasik i pięknym uderzeniem z rzutu wolnego dał prowadzenie lidzbarskiej Polonii. Motor, nie mając nic do stracenia rzucił się do ataku, ale to lidzbarczanie wykorzystali swoje sytuacje. W doliczonym czasie gry po podaniu zawodnika Polonii Sergey Gurov piłkę w siatce umieścił Sebastian Zajączkowski, wynik na tablicy 2:0.

Gratulujemy całej drużynie i dziękujemy kibicom za doping. W ten sposób Polonia zakończyła maraton spotkań domowych u siebie. Przypomnijmy, że w ciągu ośmiu dni lidzbarczanie rozegrali trzy domowe spotkania w ramach forBET IV Ligi gromadząc sześć punktów.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Zwycięstwo Polonii nad MLKS Motor Lubawa
Oceń artykuł:

(0)