Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

Zawody sportowe w Dni Lidzbarka Warmińskiego

W weekend 10-11 sierpnia w Dni Lidzbarka Warmińskiego odbyły się zawody sportowe w różnych dyscyplinach.

Dnia 10 sierpnia z okazji Dni Lidzbarka Warmińskiego na kortach tenisowych przy ul. Bartoszyckiej 24 rozegrano Turniej tenisa ziemnego kobiet i mężczyzn. Niestety zgłosiła się tylko jedna pani, ale za to dopisali panowie. Pięciu zawodników rozgrywało mecze między sobą, a w finale Wojciech Mirecki pokonał Kacpra Misiewicza 6:2, 6:1 tym samym zostając zwycięzcą Turnieju. Finaliści zostali nagrodzeni pucharami.

Tego samego dnia miały odbyć się pierwsze zawody Freestylowe na Skateparku. Niestety z powodu fatalnych warunków pogodowych nie mogły dojść do skutku. Pokaz jazdy mimo oświadczenia zawodnika również się nie odbył.

Do skutku doszedł natomiast spływ kajakowy dla chętnych mieszkańców naszego miasta. W miłej atmosferze uczestnicy spływu przepłynęli od ul. Przystaniowej do przystani przy Hotelu Krasicki.

Dnia 11 sierpnia na jeziorze Wielochowo odbył się Maraton pływacki na dystansie ok. 1600 m. Do zawodów zgłosiło się 11 zawodników w tym 2 panie. Zwyciężył Krystian Sikorski z czasem 23:46 min., drugi był Łukasz Zbutowicz czas 29:39 min., a trzeci Bartek Wolny czas 30:36. Wśród pań zwyciężyła Ilona Szczepkowska czas 42:29 min., przed Anetą Borkułak czas 50:12 min. Pierwsze trzy miejsca uhonorowano pucharami i medalami.

Warto również zaznaczyć, że 10 sierpnia w Dzierzgoniu odbył się I Bieg Komtura Dzierzgońskiego. W biegu na dystansie 5 km, którego start i meta znajdowały się na Wzgórzu Zamkowym w Dzierzgoniu wystartowało 200 uczestników. Miłą niespodziankę sprawił zawodnik OSiR Lidzbark Warmiński Damian Rutkowski, który w kat. OPEN zajął 9 miejsce a w swojej kat. M 12 zajął pierwsze miejsce.

materiały i zdjęcia: OSiR Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)