Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

IV. Memoriał Biegowy im. Tadeusza Brzostka - zwycięstwo Doroty Jachimowicz i drugie miejsce Rafała Olkowskiego

Dnia 9 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbył się IV. Memoriał Biegowy im. Tadeusza Brzostka. Uczestnicy startowali w trzech seriach na dystansie 5 km.

Rywalizacja przebiegała pod patronatem Burmistrza Miasta Lidzbark Warmiński Jacka Wiśniowskiego. Zawodnicy pokonali dystans 5 km, przebiegając 12,5 okrążenia stadionu. Ze względu na liczną grupę uczestników rywalizacja została przeprowadzona w trzech biegach. Każdy biegacz po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal, zaś zwycięzcy w kategorii kobiet i mężczyzn pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla wszystkich uczestników biegu organizator zapewnił ciepłą pizzę.

Bieg ukończyło 40 zawodników. W kategorii mężczyzn wygrał zawodnik Urwis Biega Przemysław Flaga z czasem 16:24. Drugi był Rafał Olkowski (16:51), a trzeci Bogumił Krupiński (17:09).

Wśród pań, które biegły w oddzielnej serii zwyciężyła Dorota Jachimowicz (Lidzbark Warmiński), która o sekundę wyprzedziła Paulinę Grams (Olsztyn) i o 16 sek. Ninę Sikorską (Bartoszyce). Nagrody dla najlepszych lidzbarczan otrzymali: Dorota Jachimowicz i Rafał Olkowski.

W uroczystym zakończeniu imprezy zawodnicy za zajęcie miejsca I-III w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowy puchar i medal. Natomiast najszybszej lidzbarczance oraz najszybszemu lidzbarczaninowi wręczono puchary.

Impreza okazała się bardzo udana i zyskała pozytywne opinie wśród uczestników. To napełnia nas kolejną dawką energii i motywacją do dalszej pracy.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym i biorącym udział w przygotowaniu biegu oraz wszystkim partnerom, którzy wsparli naszą inicjatywę. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w Lidzbarku Warmińskim na kolejnej, już piątej edycji biegu.

Marcin Dalecki
Zdjęcia: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)