Piątek, 15 listopada 2019. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

Zajęcia jogi w Lidzbarku Warmińskim

Od poniedziałku tj. 5 sierpnia będzie możliwe uczęszczanie na zajęcia z jogi. Poprowadzi je Aneta Klamka - doświadczony instruktor, mgr wychowania fizycznego, nauczyciel jogi akademickiej.

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju kultywowaną przez człowieka. Słowo joga ma wiele znaczeń. Jest ujarzmieniem, rozumianym jako opanowanie własnego ciała i umysłu. Polega ono na uświadomieniu sobie pragnień i popędów będących częścią naszej egzystencji oraz opanowaniu ich w taki sposób, aby nie stanowiły przeszkody w rozwoju osobistym, a nawet przyczyniały się do jego pogłębienia.

Większość osób, które rozpoczynają praktykę jogi kieruje chęć poprawy stanu ogólnego zdrowia albo jak inaczej to ujmując: ...chęć zadbania o siebie. Jogę można traktować jak swego rodzaju system gimnastyki dla ciała przynoszący dodatkowo uczucie zrelaksowania i odprężenia i wiele osób tak robi. Joga jako gimnastyka jest bardzo wszechstronna – uwzględnia wszystkie partie ciała oraz formy pracy z ciałem. Odkrywanie głębszego wymiaru praktyki zależy od osobistego zaangażowania.

Osoby ćwiczące jogę zmieniają swój tryb życia włączając do niego elementy tzw. zdrowego stylu życiu - zdrowa dieta, rezygnacja z używek, aktywny wypoczynek itd. Praktykujący jogę odczuwają wewnętrzny spokój i stabilność, poprawiają się także relacje z innymi ludźmi. Dzięki wytrwałej praktyce odkrywamy w sobie to, co wychodzi poza ciało i poza proste funkcje umysłu.

Zapraszamy w każdy poniedziałek sierpnia na zajęcia jogi w plenerze. Zajęcia rozpoczną się 5 sierpnia o godzinie17:30, a poprowadzi je Aneta Klamka - doświadczony instruktor, mgr wychowania fizycznego, nauczyciel jogi akademickiej. Zapraszamy niezależnie od płci, wieku i sprawności fizycznej, w okolice LDK-u na miejski bulwar, a w razie deszczu, na zadaszoną scenę. Potrzebny wygodny strój, mata lub kocyk do ćwiczeń.

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się ramach projektu „Maszeruj i ćwicz!” czyli rajdy i joga, współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Lidzbark Warmiński. Organizatorem jest Stowarzyszenie Kobiet Miej Marzenia.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: JogaSztukaZycia
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Zajęcia jogi na trawie w Lidzbarku Warmińskim
Oceń artykuł:

(0)