Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Podziel się:

Podziel się:

Tomasz Peda drugi w Elblągu

Zawody Garmin Iron Triathlon Elbląg na stałe wpisały się w kalendarz zawodów triathlonowych w Polsce. W kategorii M50 srebro wywalczył Tomasz Peda z Lidzbarka Warmińskiego.

Zawody Garmin Iron Triathlon Elbląg na stałe wpisały się w kalendarz zawodów triathlonowych w Polsce. Triathloniści mieli do pokonania 3 dystanse: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Na każdym dystansie można było również wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie. Tego samego dnia zostały rozegrane zawody dla dzieci i młodzieży Garmin Kids.

Centrum imprezy zostało zlokalizowane nad rzeką Elbląg, w samym centrum elbląskiej starówki. Triathloniści mogli ponownie liczyć na szybką, dokładnie wymierzoną trasę z dobrym asfaltem, która sprzyja biciu rekordów życiowych.

Była to już czwarta odsłona elbląskiego triathlonu, w której udział wzięli zawodnicy z całej Polski. Zawody rozgrywane w centrum elbląskiej Starówki były szóstym etapem tegorocznych zmagań najstarszego i największego cyklu zawodów triathlonowych w Polsce.

Zawody w Elblągu szturmem wdarły się na mapę cyklu Garmin Iron Triathlon, a pierwsza impreza rozegrana tu w 2016 roku zdobyła nagrodę „Debiut Roku” w prestiżowym plebiscycie Akademii Triathlonu. Impreza od początku cieszy się ogromną popularnością, zarówno wśród zawodników, jak i kibiców, którzy tłumnie dopingują startujących na każdym etapie wyścigu.

Frekwencja dopisała. Wystartowało wielu mieszkańców nie tylko Elbląga, ale całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Tomasz Peda z Lidzbarka Warmińskiego był drugi w M50.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: materiały garmin iron triathlon
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)