środa, 20 listopada 2019. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Podziel się:

Podziel się:

Klub Biegacza na 9. Wałeckim Festiwalu Biegowym

Kolejny rok biegacze z Lidzbarka Warmińskiego reprezentowali nasz klub i nasze miasto na 9 Wałeckim Festiwalu Biegowym. Klubowicze wzięli udział w Biegu Filmowym na 9999 m., BiegamBoLubię Lasy 5 km. oraz "ChodzęBoLubię" Nordic Walking 5 km. Najmłodsze pociechy aktywnie spędziły ten wieczór biegając na dystansach od 300 do 1111 m.

Sceneria biegu to przepiękne miejsce, głównie wokół malowniczego jeziora Raduń, las, Centralny Ośrodek Sportu oraz promenada z Aleją Gwiazd Sportu. Biegacze mimo wysokiej temperatury pobiegli z dobrym humorem i uśmiechem na ustach, bo jak powiedział jeden z klubowiczów: "biegamy bo lubimy" a nie "biegamy bo musimy".

Wśród uczestników było mnóstwo przebierańców, start pomiędzy plakatami filmowymi, meta na czerwonym dywanie, super medale i na koniec energetyczny koncert Mezo z Ewą Jach i Doniu. Nie mogło zabraknąć także chwil na uwiecznienie, i pamiątki z biegu w postaci mnóstwa fotografii.

Oprócz zawodów i całej biegowej otoczki klubowicze spędzili trzy aktywne dni integracyjne pełne wrażeń. Były biegi, spacery, śpiewy i tańce przy ognisku.

Głównym sponsorem biegu był PKO Bank Polski a organizacją zajęła się Fundacja Wychowanie Przez Sport, która między innymi prowadzi bezpłatne treningi biegowe w ramach akcji BiegamBoLubię na stadionach niemalże całej Polski, także w Lidzbarku Warmińskim. W tym roku obchodzimy 10 lat od pierwszych zajęć.

Bieg Filmowy to także akcja charytatywna, "Pomagamy dla Stasia" udało się zebrać ponad 24 tys. zł.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Klub Biegacza Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Klub Biegacza na Wałeckim Festiwalu
Oceń artykuł:

(0)