Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

VI runda Mistrzostw Strefy Północnej i III runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie

Dnia 30 czerwca odbyła się na torze w Falczewie VI runda Mistrzostw Strefy Północnej połączona z III rundą Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie.

VI Runda Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie połączona z III Rundą Strefy Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Motocrossie to jednocześnie memoriał tragicznie zmarłego Tomasza Lasoty - Tomali, człowieka który choć sam nie startował w motocrossie to był temu sportowi całkowicie oddany.

Był jednym z inicjatorów i budowniczych toru w Falczewie. Do każdych zawodów przystępował z wielkim zapałem. Ci którzy go znali, pamiętają jego pracowitość i bezinteresowność. Na tydzień przed zawodami Tomala brał wolne z pracy i przygotowywał tor. Bez względu na pogodę pilnował prac spychaczy i koparek, wycinał chaszcze, palikował, biegał ze szpadlem usuwając kamienie.

Sędzią zawodów był pan Tomasz Piórkowski. Na zawodach obecni byli również przedstawiciele władzy: Burmistrz Miasta Bartoszyce – Piotr Petrykowski, Wójt Gminy Bartoszyce – Andrzej Dycha, Starosta Powiatu Bartoszyckiego – Zbigniew Nadolny i wielu zaproszonych gości oraz przedstawiciele firm sponsorskich Moya oraz Wurth.

Zawody zgromadziły na starcie prawie 130 zawodniczek i zawodników, w tym także gości zza wschodniej granicy. Emocji jak zwykle w tej dyscyplinie nie brakowało, wiele wyścigów do końca trzymało w napięciu.

Zwycięstwo w klasie MXB odniósł Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński) przed Tomaszem Żulewskim (Motoklub Orneta) i Dominikiem Winckiewiczem (Moto Klub Lidzbark Warmiński). Kuształa jest zdecydowanym liderem klasyfikacji z kompletem punktów. Drugi jest Żulewski, a trzeci Maciej Jakimczuk (Moto Klub Lidzbark Warmiński). W klasie MX1C drugie miejsce zajął Piotr Zinko (Moto Klub Lidzbark Warmiński) i utrzymał pozycję wicelidera klasyfikacji sezonu. Trzeci w niedzielę na mecie był reprezentant gospodarzy Krzysztof Morawski (Wiraż Bartoszyce). W klasie MX2C lider „generalki” Krzysztof Sartanowicz (Moto Klub Lidzbark Warmiński) był tym razem drugi.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Klub Motocyklowy „Wiraż” Bartoszyce. Impreza nie mogłaby odbyć się ponownie, gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Bartoszyce, Gminy Bartoszyce oraz Starostwa Powiatowego.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Stowarzyszenie Klub Motocyklowy „Wiraż” Bartoszyce
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)