Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Czesław Żukowski trenerem MKS Polonia Lidzbark Warmiński

Nowym trenerem MKS Polonia Lidzbark Warmiński został Czesław Żukowski, który na stanowisku zastąpił Marka Rabczuka.

Swoje pierwsze kroki (jako piłkarz) stawiał w MZKS Wasilków, z którego przeniósł się do Pogoni Łapy. W roku 1990 urodzony w Białymstoku nowy trener Polonii koszulkę zespołu z Łap zamienił na trykot Stomilu Olsztyn, z którym awansował w 1994 roku do I ligi, gdzie przez ponad dwa lata rozegrał 46 spotkań. Następnym klubem w karierze Czesława Żukowskiego była Jagiellonia Białystok, w której występował w sezonie 1996/1997. Ostatnimi klubami w jego karierze były: Hutnik Warszawa, MKS Mława i MKS Polonia Lidzbark Warmiński (2000).

Był błyskotliwym prawoskrzydłowym, zdyscyplinowanym taktycznie, mającym instynkt do gry zespołowej.

Jeszcze w czasie czynnej gry w lidze wykazywał duże zdolności w szkoleniu młodzieży. Po powrocie do Olsztyna zajął się tym profesjonalnie, pracując jednocześnie jako nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1 w Barczewie. Prowadził z powodzeniem drużyny juniorskie w Olsztynie.

W 2003 roku, już jako trener, objął Huragan Morąg, w którym pracował do 2011 roku. W latach 2011-2013 prowadził zespół Sokoła Ostródy, z którym wywalczył awans do III ligi oraz osiągnął 1/16 finału Pucharu Polski (przegrał dopiero z ekstraklasową Jagiellonią Białystok). Po dwóch latach spędzonych w Ostródzie wrócił do Huraganu Morąg. W 2018 roku dotarł do 1/16 Pucharu Polski eliminując w 1/32 ekstraklasowy zespół Zagłębia Lubin.

Po długich negocjacjach zarządu strony doszły do porozumienia. Serdecznie witamy Czesława Żukowskiego, życzymy samych sukcesów i owocnej pracy!

Czesław Żukowski zastąpił na stanowisku trenera Marka Rabczuka.

"Współpraca z trenerem to był zaszczyt. Zaangażowanie i pasja z jaką pracowałeś budziły nasz podziw. Wspólnie przeżywaliśmy smutki i radości wynikające z piłkarskiego rzemiosła. Na zawsze Trener pozostanie częścią naszej drużyny. Życzymy samych sukcesów w dalszej karierze." - powiedział wiceprezes klubu Mariusz Miecznikowski.

Trener Marek Rabczuk objął drużynę w 1,5 roku temu i bardzo mocno ją odmienił. Polonia pod wodzą Marka osiągnęła 2 awanse z rzędu. Pierw z A-klasy do okręgówki, gdzie zajmując drugie miejsce w grupie, pokonali w barażach Mazur Pisz, a następnie do IV-ligi.

Poloniści w sezonie 2018/2019 w 30-tu meczach zdobyli łącznie 77 punktów, wygrywając 24 mecze, 5 remisując i doznając zaledwie 1 porażki. Strzeliliśmy aż 100 bramek, tracąc tylko 29.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Emil Marecki
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Czesław Żukowski trenerem MKS Polonia Lidzbark Warmiński
Oceń artykuł:

(0)