Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Stomil Olsztyn SA pokonuje w Lidzbarku Warmińskim Baltikę Kaliningrad

Dnia 27.06.2019 r. o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbył się mecz sparingowy między I-ligowym Stomilem Olsztyn, a drużyną z I Dywizji Rosyjskiej - Baltiką Kaliningrad. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Stomilu, a na boisku mogliśmy zobaczyć cały skład olsztynian, wraz z nowo pozyskanymi zawodnikami: Arturem Siemaszko i Mateuszem Cetnarskim.

Mecz rozpoczął się dobrze dla zespołu z Rosji, który od początku niebezpiecznie atakował i stwarzał groźne sytuacje pod bramką Stomilu, jednak na posterunku cały czas był Piotr Skiba. Olsztynianie próbowali szybkich kontrataków i w jednej z takich akcji piłka trafiła w słupek po strzale Mateusza Gancarczyka. W 40 minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Szymon Sobczak. Wynik do przerwy 1:0 dla Stomilu.

Na drugą odsłonę Baltika wyszła jeszcze bardziej zmotywowana, aby odmienić losy spotkania. Mieli przewagę optyczną na boisku, a ich akcje z minuty na minutę co raz bardziej się zazębiały. Stomil dzielnie się bronił i odpierał ataki rywali. W 70 minucie kibice licznie zebrani na stadionie mogli zobaczyć kolejną bramkę dla Stomilu. Po świetnej centrze w pole karne piłkę do bramki skierował nowy nabytek - Mateusz Cetnarski. Baltika zdołała zdobyć bramkę kontaktową pięknym uderzeniem zza pola karnego, jednak chwilę później wynik na 3:1 ustalił powracający po roku przerwy do Stomilu Artur Siemaszko.

Stomil Olsztyn – Baltika Kaliningrad 3:1 (1:0)
1:0 – Sobczak (40), 2:0 – Cetnarski (70), 2:1 – Diadun (88), 3:1 – Siemaszko (89)

Stomil: Skiba (46 Leszczyński) – Bucholc (46 Dziemidowicz), Moskakowski (46 Kowalski), Remisz (46 zawodnik testowany), Kuba – M. Gancarczyk (46 zawodnik testowany), Jegliński (46 Hinokio, 76 zawodnik testowany), Głowacki (46 W. Gancarczyk), Lech, (46 Cetnarski), Niedziela (46 zawodnik testowany, 70 zawodnik testowany) – Sobczak (46 Siemaszko).

Baltika: Pomazan (63 Cherchesov) – Makłakow, Płopa, Owsijenko, Tiszkin – Głuszkow, Pryczynenko, Szawajew, Czoczijew, Alszyn – Markin.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: materiały stomil olsztyn sa
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)