Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Wspólne bieganie z BiegamBoLubię

Zajęcia BiegamBoLubię są bezpłatne, dostępne dla każdego chętnego spędzić wspólnie czas na aktywności fizycznej. Do zajęć wcale nie trzeba się przygotowywać, to my wspomagamy waszą drogę do sprawności poprzez różnorodne formy treningowe. Zapraszamy w czwartek na godzinę 19:00 na Stadion Miejski im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim.

Nastał czas upałów i nie jest łatwo zmusić się do długiego biegania, jednak takie temperatury wbrew pozorom są bardzo bezpieczne dla mięśni, dlatego wykorzystamy ten gorący czas, aby popracować nad szybkością.

Delikatne odwodnienie, podwyższone tętno oraz ogólne zmęczenie, kiedy temperatura przekracza 30 stopni a do tego jest pełne słońce nasza wydolność drastycznie spada. Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy wybierać się na wyłącznie delikatne treningi. Szybkość ma to do siebie, że lubi lenistwo, aby dobrze wykonać odcinek trzeba wykonywać długie przerwy, a w takich warunkach nie tracą tak potrzebnego podczas intensywnego wysiłku ciepła. Gdy mięsień jest dobrze rozgrzany zwiększa się jego elastyczność, jest zatem znacznie mniej podatny na urazy i najzwyczajniej w świecie pracuje optymalnie.

Intensywny wysiłek oznacza w tym przypadku także bardzo krótki wysiłek. Typowy trening sprinterski polega bowiem na bardzo długiej rozgrzewce, ćwiczeniach wprowadzających mających na celu pobudzenie mięśni oraz ćwiczeń właściwych, czyli odcinków wykonywanych na bardzo dużej prędkości – jednak na długich przerwach prowadzących do pełnego wypoczynku.

Mimo tego, że jest bardzo ciepło należy trochę potruchtać, aby podnieść tętno i temperaturę ciała. W późniejszym etapie należy wykonać bardzo solidne rozciąganie, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni dwugłowych uda, które w stopniu wysokim są zaangażowane w sprint. Po długiej gibkości, przyjdzie czas na ćwiczenia biegowe. Wykonacie SKIP C, czyli uderzanie piętami o pośladki oraz różne jego wariacje takie jak: skip C co trzeci krok, tylko na jedną nogę, w dwurytmie oraz z przejściem w przyspieszenie. Całość oczywiście na spokojnych przerwach, aby zmęczenie było umiarkowane.

Zachęcamy do wspólnego biegania.

BiegamBoLubię
Zdjęcia: materiały BiegamBoLubię
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Wspólne bieganie z BiegamBoLubię
Oceń artykuł:

(0)