Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Udany weekend Polonii

W miniony weekend swoje mecze rozgrywali seniorzy, juniorzy młodsi i dwa zespoły młodzików. Wszystkie cztery mecze zakończyły się zwycięstwami.

W sobotę 18 maja o godzinie 14:00 seniorzy MKS Polonia Lidzbark Warmiński grali mecz z GZPN Omulew Wielbark. Kibice, którzy przybyli tego dnia na stadion na długo zapamiętają to spotkanie. Piękne bramki, emocje do ostatniej sekundy i co najważniejsze zwycięstwo Polonii. Mecz toczony był w szybkim tempie, gospodarze jak i goście mieli swoje okazje do zdobycia bramki, lecz bardzo dobrze ze swojej roli wywiązywali się bramkarze. Bezbramkowy wynik utrzymywał się aż do 84 minuty, wtedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamieniił Bartłomiej Rodzeński. Radość lidzbarczan nie trwała jednak zbyt długo. Chwilę później goście z Wielbarka wyrównali. Kiedy wszyscy na stadionie pogodzili już się z remisem, wtedy świetną akcją popisał się wprowadzony w drugiej odsłonie spotkania Mateusz Gut i dał zwycięstwo Polonii.

Bramki:
84' 1:0 Bartłomiej Rodzeński
85' 1:1
90+2' 2:1 Mateusz Gut

W niedzielne południe juniorzy młodsi podejmowali u siebie SKS Szczytno. Gospodarze podchodzili do tego meczu w okrojonym składzie, jednak nie stanęło im to na drodze po zwycięstwo. Już w 7. minucie spotkania bramkę zdobył Radosław Biedulski. W pierwszej części spotkania lidzbarczanie mieli jeszcze okazję na zmianę wyniku lecz piłka nie mogła znaleźć światła bramki. Co nie wpadło w pierwszej to wpadło w drugiej części meczu. Kolejne bramki zdobywali Grzegorz Zdunek,Mateusz Kamieniecki i dwie Dominik Ciesielski. Trzeba przyznać, że każda z nich była przepięknej urody. Dzięki temu zwycięstwu juniorzy stali się samodzielnym wiceliderem tabeli.

7' 1:0 Radosław Biedulski
49' 2:0 Grzegorz Zdunek (asysta Bartłomiej Zakrzewski)
61' 3:0 Dominik Ciesielski
75' 4:0 Dominik Ciesielski
80' 5:0 Mateusz Kamieniecki (asysta Hubert Stefanowicz)

Skład: Szostak - Zdunek (72' Kędzierski), Zakrzewski, Barchański, Kuźmiak - Kamieniecki, Żuk - Michalczewski, Biedulski, Stefanowicz - Ciesielski

W weekend swoje mecze rozgrywały także dwa zespoły młodzików. W piątek młodsza grupa pokonała na wyjeździe Victorię Bartoszyce 1:2, a w niedzielę zespół Michała Wąsika wysoko wygrał z SKS Szczytno 7:2.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Udany weekend MKS Polonia
Oceń artykuł:

(0)