Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Brązowy medal Aleksandry Bartczak

W dniach 17-18 maja w Krotoszynie odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny - zapasy styl wolny i zapasy kobiet.

Oficjalne otwarcie nastąpiło o godzinie 11:00. Swoją obecnością turniej zaszczycili starosta powiatu krotoszyńskiego - Stanisław Szczotka, burmistrz Krotoszyna - Franciszek Marszałek, wielu radnych gminnych i powiatowych. Były również postaci ze świata zapasów. Swoją obecnością turniej kwalifikacyjny w Krotoszynie zaszczycili: Agata Mikulska oraz Witold Ciemierz z Polskiego Związku Zapaśniczego.

Na oficjalnym otwarciu zainaugurowano akcję WZZ pt. NO HEJT. Zapaśnicy jako pierwsi sportowcy przystąpili do takiej akcji, która ma na celu przeciwdziałanie hejtowi wśród młodzieży. - Akcja pn. Zapaśnicy nie hejtują ma na celu uwrażliwienie wszystkich na problem hejtu, który dziś - szczególnie poprzez social media - jest wszechobecny. Wystarczy przejrzeć Facebooka żeby się o tym przekonać. Jestem przekonana, że zapaśnicy pod okiem swoich szkoleniowców i trenerów mogą wiele zdziałać w tej materii żeby głośno powiedzieć, że nie ma przyzwolenia na tego typu działania. Zapaśnicy, trenerzy i sędziowie otrzymają koszulki oraz plakietki, które mają pobudzić wszystkich do lepszych działań i mówienia o skali tego problemu - mówiła Agata Mikulska.

LUKS Warmię reprezentowały Aleksandra Bartczak, zdobywczyni brązowego medalu oraz Wiktoria Trawińska, która po przegranej walce o brąz ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: LUKS Warmia Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)