Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

Warmiński Bieg Przełajowy w Kraszewie

Dnia 15 maja odbył się Warmiński Bieg Przełajowy. To już trzecie zmagania dzieci i młodzieży ze szkół gminnych, które wzięły udział w biegach na różne dystanse. W tym roku uczestniczyło 160 zawodników.

Trasa nie była łatwa, przebiegała przez pagórki, łąki i ścieżki w miejscowości Kraszewo. Wyścigi utrudniała pogoda, zwłaszcza zimny i silny wiatr. Bieg został zorganizowany przez klub sportowy LUKS Karol, działający przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie, przy wsparciu Urzędu Gminy w Lidzbarku Warmińskim, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pilniku oraz Stowarzyszenia „Kraszewo - wieś naszych marzeń”.

Szczególne podziękowania należą się dla prowadzącego imprezę Krzysztofa Syrewicza, który dopingował zawodników, wyzwalał w nich ducha walki i dodawał zmęczonym biegaczom skrzydeł. Wszyscy zawodnicy ukończyli biegi i otrzymali pamiątkowe medale, które w tym roku obrazowały w parę biegnącą na tle kapliczki warmińskiej. Podczas zawodów przewidziano dla wszystkich ciepłą kiełbasę i herbatę.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły w Kraszewie z 132 pkt., II miejsce Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Rogóżu z 88 pkt. i III miejsce Szkołą Podstawowa im. S. Wyszyńskiego w Runowie z 66 pkt.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: LUKS Karol Kraszewo
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Warmiński Bieg Przełajowy w Kraszewie
Oceń artykuł:

(0)