Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Zwycięstwo seniorów, porażka juniorów MKS Polonia

W miniony weekend swoje mecze rozgrywali zawodnicy MKS Polonia Lidzbark Warmiński. Seniorzy odnieśli ważne zwycięstwo na wyjeździe, natomiast juniorom młodszym nie udało się pokonać lidera z Giżycka.

Bardzo ważne trzy punkty zdobyli podopieczni Marka Rabczuka. W meczu z walczącym o utrzymanie KS Pojezierze Prostki wygrali 2:3. Wynik może wskazywać na bardzo wyrównany mecz wygrany różnicą jednej bramki, jednak to spotkanie wyglądało zupełnie inaczej. Na boisku dominowali lidzbarczanie i tylko duża nieskuteczność zawodników, a także pech sprawiły, że nie padło o kilka bramek więcej. Za każdym razem poloniści wychodzili na prowadzenie, ale gospodarze dawali radę wyrównać; aż do trzeciej bramki. Bramki zdobywali Mateusz Jurczak, Paweł Łukasik oraz Sergey Gurov. MKS Polonia Lidzbark jest liderem klasy okręgowej i dużymi krokami zbliża się do awansu do IV-ligi.

W ten sam dzień (sobota) junior młodszy jechał na mecz do lidera z Giżycka. To był mecz o tzw. sześć punktów. Przed meczem lidzbarczanie tracili trzy punkty do liderującego zespołu Mamr. Do Giżycka zespół pojechał w okrojonym składzie, brakowało kilku podstawowych zawodników. Do przerwy przegrywali 4:1, jednak na drugą połowę, po zmianie ustawienia, wyszedł inny zespół. Mimo dobrej gry w drugiej połowie i sporych emocji nie udało się wywieźć z Giżycka choćby punktu. Ostateczny wynik 6:3. Bramki zdobywali: dwie Dominik Bejnar i jedną Mateusz Kamieniecki. Dwoma asystami popisał się natomiast Kacper Kmiołek. Juniorzy Młodsi cały czas zajmują drugą pozycję w tabeli mając tyle samo punktów co Mazur Ełk i Granica Ketrzyn.

Skład: Szostak - Bejnar, Zakrzewski, Prado (80' Kędzierski), Biedulski - Borucki, Kamieniecki - Kmiołek (75' Lipkiewicz), Żuk, Stefanowicz (46' Zdunek) - Ciesielski

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)