Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Moto Klub Lidzbark Warmiński zdobywcą klubowego pucharu Polski

W niedzielę w Olecku zakończył się dwudniowy Puchar Polski w Motocrossie 2019. Na starcie stanęło 221 riderów, którzy walczyli w klasach: MX Masters, MX85, MX2C oraz MX Open. Królewską klasę wygrał Tomasz Wysocki (Człuchowski AutoMotoKlub). Zdobywcą klubowego PP został Moto Klub Lidzbark Warmiński.

Po ostatnim klubowym triumfie w 2016 roku, puchar znów wraca w ręce lidzbarskiego klubu. Wszystko za sprawą grupy ludzi, dla których niemożliwe nie istnieje, teamu który w kluczowym momencie potrafi się zmobilizować i dokonać czegoś wielkiego, bo z pewnością zdobycie Klubowego Pucharu Polski należy nazwać czymś wielkim.

W klasie MX B mistrzostwo w Pucharze Polski wywalczył Wojciech Kuształa, a 3 miejsce w tej kategorii wywalczył Dominik Winckiewicz. Olecki tor okazał się być szczęśliwy także dla Krzysztofa Sartanowicza, który w klasie MX 2C zameldował się na 3 pozycji.
W kilku przypadkach do strefy medalowej zabrakło naprawdę niewiele. W klasie MX 1C lidzbarscy zawodnicy zajęli 3 kolejne miejsca poza podium: 4. był Piotr Zinko, 5. Wojciech Górski, Marek Niepiekło z 6. lokatą. W klasie MX 85 Paskal Myhan kończy rywalizację na 5. miejscu, a dzień wcześniej w klasie MX Junior Paskal osiąga 7. rezultat.

"Zawody w Olecku na długo pozostaną w naszej pamięci i zapewne miło będzie nam wracać na szczęśliwy dla nas tor. Oczywistym jest, że sukces drużynowy zawdzięczamy naszym zawodnikom, którzy także indywidualnie sięgnęli po tytuły." - powiedział Jarosław Piwnicki.

Poniżej rezultaty naszych reprezentantów w Pucharze Polski w Olecku:

MX B:
1. Wojciech Kuształa
3. Dominik Winckiewicz
11. Wiktor Kuźniewski

MX 1C:
4. Piotr Zinko
5. Wojciech Górski
6. Marek Niepiekło
12. Patryk Alchimowicz
19. Jerzy Wiśniowski
24. Filip Aramowicz

MX 2C:
3. Krzysztof Sartanowicz
8. Krzysztof Pastuszka
12. Bartosz Drozd
16. Marcin Paukszto
23. Maciej Jankowski
29. Robert Mroczek

MX 65:
12. Oskar Zinko
18. Szymon Kordalski

MX 85:
5. Paskal Myhan
19. Szymon Kordalski

MX Junior:
7. Paskal Myhan
10. Jakub Janusz
14. Tymoteusz Wójcik

MX OPEN:
19. Łukasz Baliński
21. Dawid Mroczek
23. Jakub Baranowski
27. Jakub Hanusz
30. Tymoteusz Wójcik

MX MASTERS:
10. Marek Niepiekło
25. Jerzy Wiśniowski
31. Wiktor Kuźniewski
36. Robert Mroczek
38. Jacek Beń

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Moto Klub Lidzbark Warmiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki oraz opublikowany na portalu Lidzbark Warmiński: Moto Klub Lidzbark Warmiński z Pucharem Polski
Oceń artykuł:

(0)