Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

XIII Memoriał Andrzeja Grubby w Lidzbarku Warmińskim

Już po raz trzynasty Fundacja im. Andrzeja Grubby organizuje cykl turniejów tenisa stołowego dzieci szkół podstawowych pod nazwą Memoriał Andrzeja Grubby. Na Warmii i Mazurach impreza odbędzie się 13 maja o godzinie 09:30 w Lidzbarku Warmińskim w hali przy ul. Polnej.

Chętni powinni zgłaszać drużyny trzyosobowe (mogą być mieszane), bez rezerwowego: dwie osoby z rocznika 2006 lub młodsze, jedna z 2008 lub młodsza. Dla wszystkich uczestników przewidziany zloty medal oraz obiad.

Drużyna szkolna wygrywająca zawody otrzymuje prawo startu w Finale Ogólnopolskim XIII Memoriału Andrzeja Grubby, który odbędzie się w czerwcu, w Sopocie.

Andrzej Grubba urodził się w 1958 roku w Brzeźnie Wielkim. Swoją karierę zaczynał w klubie Neptun Starogard, w którym grał do 1973 roku. W latach 1973-1976 był zawodnikiem klubu AZS Uniwersytet Gdański. Od 1976 do 1985 reprezentował barwy klubu AZS-AWF Gdańsk. W 1985 rozpoczął występy w niemieckim klubie tenisa stołowego TTC Zugbrucke Grenzau, w którym grał do 1987. W swoim dorobku ma wiele sportowych osiągnięć, m.in. 26-krotne mistrzostwo kraju. W 1998 roku został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe. Zmarł w 2005 roku.

Przesłaniem imprezy jest uczczenie pamięci wybitnego tenisisty stołowego Andrzeja Grubby, wielokrotnego medalisty mistrzostw świata i Europy. Celem jest także promowanie wśród dzieci i młodzieży wartości etycznych i edukacyjnych, a zwłaszcza idei fair play, które charakteryzowały całą jego karierę sportową.

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Fundacja im. Andrzeja Grubby
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)