Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Zwycięstwa seniorów i juniorów młodszych MKS Polonia

W weekend majowy mecze rozgrywały zespoły MKS Polonii Lidzbark Warmiński. Zarówno seniorzy jak i juniorzy młodsi wygrali swoje mecze.

Maraton domowych spotkań dobiegł końca. Trzy mecze u siebie pod rząd i trzy zwycięstwa seniorów MKS Polonia Lidzbark Warmiński. Kibice na pewno nie mają na co narzekać. Zwycięstwa ze Szczytnem, Reszlem i ostatnie z Różnowem znacznie przybliżyły zespół Marka Rabczuka do pierwszego miejsca w grupie.

Piątkowy mecz z LKS Różnowo rozpoczął się dla gospodarzy wyśmienicie. Bramkę, jak się potem okazało nie ostatnią, zdobył strzałem z rzutu karnego Mateusz Jurczak. Następnie zamieszanie w polu karnym gości i piłkę do pustej bramki skierował nie kto inny jak Mateusz Jurczak, 2:0. W bramce Polonii znakomicie spisywał się bramkarz Piotr Gasperowicz, lecz w pojedynku 1vs1 z drugiej połowy z napastnikiem Różnowa był bez szans, 2:1, zrobiło się niebezpiecznie. Kolejne bramki zdobywał już tylko zespół z Lidzbarka Warmińskiego. Dwa następne trafienia na swoje konto dopisał Mateusz Jurczak, a wynik spotkania na 5:1 ustalił Mateusz Gut.

MKS Polonia Lidzbark Warmiński - LKS Różnowo 5:1 (2:0)

11' 1:0 Mateusz Jurczak
32' 2:0 Mateusz Jurczak
48' 2:1
59' 3:1 Mateusz Jurczak
76' 4:1 Mateusz Jurczak
79' 5:1 Mateusz Gut

Dwa dni później juniorzy młodsi rozgrywali ważny mecz z GZPN Omulew Wielbark. 13 - osobowa kadra Polonii pojechała w daleką podróż do Wielbarka. Cel był tylko jeden: wygrać i dogonić czołówkę. Jednak łatwo powiedzieć, a dużo ciężej zrobić. Piłkarze z Wielbarka od samego początku postawili bardzo trudne warunki, szybko doskakiwali do lidzbarczan, nie dawali im rozgrywać piłki na swojej połowie. Jednak to nie zniechęciło polonistów i co jakiś czas zagrażali bramce gospodarzy. Po jednej z takich akcji po podaniu Dominika Ciesielskiego bramkę zdobył strzałem z lewej nogi Oskar Żuk. Gospodarze również stwarzali dużo okazji, ale w ten dzień w fantastyczniej formie znajdował się bramkarz Polonii Konrad Szostak.

Tuż po przerwie po indywidualnym błędzie przy wyprowadzaniu piłki zespół Polonii traci bramkę. Od 70 minuty mecz jeszcze bardziej się otworzył, wcześniej dwa strzały z rzutu wolnego Oskara Żuka lądowały na poprzeczce i spojeniu bramki. Ostatnie minuty to wymiana ciosów jednych i drugich, pewne było że mecz nie zakończy się remisem i któraś z drużyn zdobędzie komplet punktów. Szczęście było po stronie lidzbarczan i 20 sekund przed końcem Oskar Żuk zdobył zwycięską bramkę.

Mecz toczony był w bardzo szybkim tempie, zawodnicy jednej i drugiej drużyny nie odstawiali nogi, czego efektem były aż 4 żółte kartki pokazane w tym meczu (3 dla lidzbarczan). Jeszcze raz wielkie brawa, a już w najbliższą sobotę w meczu na szczycie młodzi poloniści podejmą w Giżycku zespół Mamr - lidera tabeli.

GZPN Omulew Wielbark - MKS Polonia Lidzbark Warmiński 1:2 (0:1)

30' 0:1 Oskar Żuk (asysta Dominik Ciesielski)
48' 1:1
90+5' 1:2 Oskar Żuk (asysta Dominik Ciesielski)

Skład: Szostak - Kędzierski (55' Kmiołek), Zakrzewski, Kuźmiak, Kosacz (70' Stefanowicz) - Borucki - Biedulski, Kamieniecki, Żuk, Bejnar - Ciesielski

Marcin Dalecki
Zdjęcie: Ola Miecznikowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marcin Dalecki
Oceń artykuł:

(0)